02 April 2019

14 Nisan 2019 - 15 Mayıs 2019 : Güneş - Dengesiz, Gandanta ve Yüce : Sideral Zodyakta Koç Burcundan Transit Geçisi :Surya Mesh Rashi Gochar


Gezegenler nisan ayında hatrı sayılır şekilde pek bir hareketliler. Güneş ve Venüs'ün yücelimlerine şahit olurken ; Jüpiter tüm ay gandanta kalırken, Jüpiter ve Satürn de gerilemeye başlayacak.  Hem Jüpiter hem de Satürn'ün hızları çok yavaş olacak ve bu yüzden hayat durma noktasına gelebilir.

Hepimiz olumlu olmalı aynı anda zorluklara karşı sabırlı bir şekilde ilerlemeliyiz hayatta – sabır sınavımız başlıyor nisan ayında , fırsatlar çıkarsa da çok heyecanlanmayın;  hayat istediğiniz şekilde akmadığında hayal kırıklığı yaşayamyın, kabullenin  - zira bu ay böyle.

Bu makalede Nisan ayındaki kilit Güneş hareketlerini inceleyeceğiz. Önemli tarihler:
13- 14 Nisan :  Güneş Gandanta'dan geçer
15 Nisan Güneş Koç'a yücelme burcuna girer.

Güneş - Dengesiz, Gandanta ve Yüce  

Güneş, Nisan ayında Balık burcunda dengesiz kalmaktan, Gandanta'ya , Balık burcundan Koç burcuna kadar nihayet çok ilginç bir yolculuğa çıkmış.

14 Nisan'a kadar - Balık'ta Güneş, hükümdar Jüpiter'in Gandanta'da olması nedeniyle Nisan ayında engelleniyor. Güneş kimliğimizi temsil eder ve ısınmamış enerjisi kendimiz hakkında nasıl hissettiğimizi etkileyebilir. Güven bizden uzaklaşır, bir çekinik moda gireriz. Ama üzülmeyin bu durum kısa bir transit , bu yüzden dengemizi korumamız ve bu enerjinin bizi tam olarak etkilemesine izin vermememiz gerekir.

13 - 14 Nisan - Güneş Gandanta'dan geçecek. Bu tedirgin bir görünüm. Güneş su burcundan ateş burcuna geçerken , bir miktar tedirgin. Ama Güneş Koç'ta olacağı harika bir yere giderken, bu tedirginlik olumlu. O kadar adrenalin bize lazım …Hem Gandanta hem de Balık'daki Güneş, hayata karşı daha manevi bir tutuma ihtiyaç duyar. İşte bu tutunma enerjisini de bu adrenalin bize saplar. 

14 Nisan - 15 Mayıs - Koç'taki Güneş çok canlı ve canlandırıcı , olumlu ve diğer daha dengesiz enerjilerle başa çıkmamıza yardım eder konumda. Anlayış, duruş ve cesaret ışığı getiriyor bizlere . Aslanlar  bu transitten en iyi şekilde faydalanırken Koç ve Akrep de faydalanacaktır bu enerjiden . 

15 Nisan sonrasında Güneş yüce : Hepimiz Güneş’in pozitif enerjisinin sıcaklığında banyo yaparız.

Güneş, astrolojik arenadaki tüm gezegenler arasında en kuvvetli varlıktır, bunun yanında, tüm gök cisimlerini çevreleyen ve üzerlerine hükmettiği için güneş sistemindeki kral olarak algılanır. Aynı nedenlerden dolayı, yerlilere aynı nitelikler kazandıracak ve geride bıraktığı izleri bırakma gücü taşıdıkça, hakim ve görünüşte etkili olurken, dengeli bir akıl çekimi ile kalışını sağlam kılacaktır. 

Güneş, bireyin başkalarının yaklaşımlarını etkilemesine izin vermeyeceği için yaklaşmakta olan sertlik ile birlikte hayata karşı olumlu bir tavır taşıyacağı yanı sıra, doğuşa bilgelik ve doğru bilgi sağladığı tüm gezegenlerin gurusu. Güneş'in olumlu etkileri, insana hayata dair net bir görüş sunacaktır.

Yüceltme burcunda Güneş'in hareketi kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir olaydır. Güneş bir enerji kaynağı olarak ölçülür. Bu yüceltilmiş güneş ışığında, canlılığa katkıda bulunur ve vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Yüce Güneş hareketi, kişilik gelişimi ve iş cephesinde verimliliği arttırmak için iyi bir destek zamanıdır.

Yüce Güneş'in hareketi çevre için de iyidir. Soğuk dalgalar püskürtülür ve yaz mevsimine hazırlık olan bahar başlar. Ülke başkanları iddialı olarak kendilerini  kanıtlamaya çalışır. Gerekli lütufla yürütmek için bir eğilim vardır bizlerde. İlerici kuvvetler bu arada etkin bir şekilde çalışır. 

Şimdi bu yücelmiş Güneş banyosu esnasında burçlar nasıl etkilenir. Biraz ondan bahsedelim. Ay burcunuza göre detayları aşağıda bulabilirsiniz. 

Koç 

Güneş beşinci evinizi yönetiyor ve bu transitte Janmarasi içinde ilerliyor. Bu, canlılığınıza katkıda bulunur ve elinizden gelenin en iyisini yapmanız için sizi motive eder. İş cephesinde ilerleme kaydetmek için eylem başlatabilirsiniz. Bu sefer esnasında sağlıklı bir finansal pozisyonda kalacaksınız. Sosyal cephede aktif kalmalısınız. İlerici kuvvetler burada etkin bir şekilde çalışır, tam gaz ileri. İstihdam ve kariyer konularında gelişmiş bir performans ortaya koymaya çalışıyor bu ilerici kuvvetler sizin için.Rutin ve olası masrafları rahatça yönetebilirsiniz. Sağlık cephesinde, önemli bir sorun sizi bu arada rahatsız etmeyecektir. 

Boğa burcu 

Yüce Güneş 12. Evinizden geçiyor ve haritanızın dördüncü evini yönetiyor.  Yüce Güneş’in bu hareketi, bazı yardım kuruluşları, sosyal sebepler için para harcamaya meyilli olduğunuzu gösterir. Bununla birlikte, aşırıya kaçmayın ve gelecekteki ihtiyaçlar için para tasarrufu yapın. Ev içi meseleler, ihtiyaçlar konusunda dikkatli olmalısınız. Bir iş adamı iseniz işlerinizi tatmin edici bir şekilde yürütmek için daha fazla çaba göstermelidir. İş sahibi olanlar terminleri yetiştirmek için zaman zaman uzun süre çalışmak zorunda kalabilirler. Şimdilik sizin için önemli bir para kazancı öngörülemiyor. Sağlık konusunda, sindirim sorunları sizi rahatsız edebilir. Sindirim sistemini sağlıklı tutmak için gerekli önlemleri alın. 

İkizler 

Güneş  üçüncü evinizin yöneticisi ve şimdi onbirinci evden geçiyor. Bu sizin için iyi zamanın göstergesi. Bu zaman zarfındaki en büyük fayda, finansal cephedeki konumunuza güç katması olacak.Ayrıca yeni ilişkilerin bu arada gelişmesi muhtemel. Bu, meslek cephesinde beklentilerinizi geliştirmek için iyi bir şekilde çalışma zamanı. Sosyal çevrenizde ve yakın ilişkide olduklarınız için para harcamaya meyilli olabilirsiniz. Öğrenci iseniz dersleri hızlıca öğrenmek ve ayrıca yeterince ezber yapmak için iyi zaman.  Bu sürede iyi bir genel sağlıklılık halinden keyif alacaksınız.

Yengeç

Güneş ikinci evin yöneticisi ve ikinci ev, diğer şeylerin yanı sıra, finans ve aile ile bağlantılıdır. Bunu düşündüğümüzde, yüce Güneşin bu transiti, finans konusunda sizin için çok önemlidir. Yüce Güneş şimdi de onuncu evin içinden geçiyor. Bu sizin için mutluluk verecek bir iş teklif gibi görünüyor. Mesleki ve finansal alanda ilerleme kaydedilmesi sizin için muhteme.Hükümet tarafından kontrol edilen kuruluşlarla ilgilenen bir iş adamı bu zaman zarfında kazançlı bir zaman geçirir. İş sahibi olanlar, üzerinde çalışılacak önemli bazı önemli görevler alabilirler. Ben maaşlı çalışanım diyenler kariyer odaklı ücret artışı elde edebilirler.

Aslan 

Güneş burcunuzun yöneticisidir  ve Yüce  Güneşin bu hareketi sizin için çok önemlidir. Yüce Güneş şimdi dokuzuncu evinizin içinde hareket ediyor. Dokuzuncu ev genel olarak şans, uzun mesafeli yolculuk, hac, yaşlıların ve ruhsal olarak yüksek ruhun kutsaması hakkındadır. Leydi şans, istediğiniz başarı seviyesine ulaşmak için çabalarınızı desteklemektir. Uzun mesafe seyahatleri cesaret verici sonuçlarla dolu olabilir. Büyük finansal kazançlar sizi bekliyor gibi görünüyor. Buna karşılık, mali cephede güçlü bir konumda kalacaksınız. Sizi daha fazla kişi destekleyebilir. Bir iş adamı iş genişletmeye gidebilir, yeni ürün lanse edebilir. Sağlık konusunda şans sizden yana , fiziksel olarak sağlığınız için ciddi bir tehdit öngörülmemektedir. 

Başak 

12. ev yöneticiniz olan Güneş , şimdi sizin işaretiniz için sekizinci evinizin içinden geçer. Bu esnada  Yüce Güneş öngörülen parasal kazancı teşvik edebilir. Doğum haritanızdaki gezegenler, bu durum üzerinde daha net bir gösterge verebilir. Bazı sosyal nedenlerden dolayı para harcamaya meyilli olabilirsiniz. Bununla birlikte, para harcamada fazlaya gitmeyin ve gelecekteki ihtiyaçlar için paranızı tasarruf etmeyi deneyin. Hanehalkı ile ilgili meselelere özen gösteriniz. Beklenmeyen bir sağlık sorunu sizi yakalayabilir. Bunu görerek sağlığa çok dikkat etmeniz gerekir, küçük görünen sorunları bile ihmal etmeyin. 

Terazi burcu 

Güneş, onbirinci evinizi yönetir ve Güneş şimdi yedinci evden geçiyor.  Yüce Güneş’in  yedinci evden geçen bu hareketi, ilişkiler konusunda iyi bir şekilde enerji vermiyor. Evli olanların eşin hassasiyetlerine dikkat etmesi gerekir. Ortaklığı olan bir işletmeyi yönetiyorsanız, ortağınızıa dikkat edin. Bu sürede sağlıklı bir finansal pozisyonda kalacaksınız. Atama bekleyenler ya da iş değiştirmek isteyenler uygun seçeneği aramaya başlayabilir. Yeni bir ilişkide dikkatli olmalısınız. Sizinle yeni ilişki içinde olan kişinin üzerine eğilmeyin.

Akrep 

Güneş , onuncu evin yöneticisi ve Güneş şimdi altıncı evin içinden geçiyor. Bunu göz önüne alarak, meslek cephesinde stresli bir zaman geçirebilirsiniz. İş sahibi olanların pozisyonunu güvende tutmak ve daha iyi bir yere oturmak için bir tür çoklu görev yapması gerekebilir. Daha fazla para kazanmak ve sağlıklı bir finansal pozisyonda kalmak için kişisel harcamaları etkin bir şekilde kontrol etmeniz gerekir. Babanızın sağlığı dikkat gerektirebilir. Önemli bir sağlık sorunu burada sizi rahatsız etmeyecektir. Hasta olsanız bile hızlı iyileşirsiniz.

Yay burcu 

Haritanızda şansla bağlantılı dokuzuncu ev, uzun süreli seyahat, yaşlıların kutsamaları Güneş tarafından yönetiliyor. Yüce Güneş şimdi beşinci evinizin içinde hareket ediyor. Güneş'in bu hareketi, mesleki cephede ilerlemeye yol açabilir. İş adamı iseniz bu arada daha değerli müşteriyi bağlayabilirsiniz. İş sahibi olanlar ise daha iyi projeler bulabilirler. Ücretli çalışanalar için zam da mümkün. Finansal cephede güçlü bir konumda olacaksınız. Burada fiziksel iyiliğiniz için ciddi bir tehdit öngörülmemektedir. 

Oğlak 

Güneş, sekizinci evinizi yönetiyor. Sekizinci ev, uzun ömür, ani kayıp veya kazanç ve okült ile bağlantılıdır. Yüce Güneş ise şimdi dördüncü evinizden geçiyor ve bu hareket mutlu bir teklif gibi görünmüyor. Yüce Güneş’in dördüncü evdeki bu hareketi, bazı önemli sağlık sorunlarının sizi yakaladığını gösterebilir. Bu süre içinde sağlığınıza çok önem verin.  Küçük bir sağlık sorununun bile, ilerideki komplikasyonlardan kurtulmak için gerekli önlemlerle derhal tedavi edilmesi gerekir. Düzenli geliriniz etkilenmez. Bununla birlikte, yeni bir girişime başlamayın ve büyük finansal katılım ve yatırımlardan kaçının. Doğum haritanızdaki gezegenlerde destek varsa, okült konuları da takip etmek için iyi bir zaman gibi görünüyor. 

Kova 

Güneş, yedinci evinizi yönetiyor ve şimdi sizin üçüncü evinizden geçiyor. Bunlardan bir tanesi, gelecekteki bir partnerden ömür boyu beklentilerin yüksek olması. Bu tür bir düşünce, evlenecek kişiyi seçmeyi geciktirebilir. Ticari kişi ve satış uzmanı tarafından yapılan kısa süreli seyahatler, müşterileri daha değerli kılmak adına cesaret verici sonuçlar verebilir. Çalışanlar yeni bir görevle görevlendirilebilir. Başarı mümkün , daha yüksek büyüme şansı yakalanabilir. 

Balık 

Güneş haritanızın altıncı evini yönetiyor.  Altıncı ev hastalık, hastalık, borç ve bazı sıkıntılarla ilgilidir. Yüce Güneş şimdi sizin ikinci evinizden geçiyor. Yüce Güneşin hareketi finansal cephede kısıtlamalara yol açabilir. Finansla ilgili meseleleri dikkatle ele almanız gerekir. Şimdilik herhangi bir büyük mali ilişkiden kaçının. Bu arada aile ile ilgili harcamaların artması muhtemel. Ciddi bir sağlık sorunu sizi rahatsız etmeyecek iken ailede yaşlıların sağlığı dikkat gerektirebilir.

Tabiki en doğrusunu göklerde burçlar yaratan Rabbim bilir. 

Herkeslere Güneş banyolu günler dilerim. 
Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın 
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: