05 April 2019

15 Nisan 2019 : Balık Burcunda Dermansız Kalan Merkürün Palazlanmış Hali Burçları Nasıl Etkileyecek : Neecha Bhanga Raja Yoga


Nisan gezegen hareketliliği yönünden bereketli bir ay. Gezegenler bu ay içerisindeki hareketlilikleri esnasında birbirlerini derinden etkileyecekler. Merkür ve Venüs, 16 Nisan 2019'dan itibaren Balık - Meena Rasi’den transit geçişi sırasında Neecha Banga Raja Yoga'yı oluşturacaklar, ayın sonuna kadar Neecha Banga Raja yoga devam edecek.

Ne menem şeydir bu Neech Bhanga Raj Yoga? Anlatalım …

İnternet üzerinden Neech Bhanga raja yoga hakkında çok fazla blog ve makale olduğunu bildiğim için, bu yoga hakkında yine ezberbozan şeyler söyleyeceğim sizlere …. 

Neech Bhanga Raj Yoga'nun içinde iki kelime var:
1.Neech Bhanga ve 
2.Raj Yoga. 

Neechbhanga zayıflama, güçsüz kalma demektir ve Rajyoga’da peşine eklenince , bu durum tam olarak da şu oluyor : astrologların alçalmış gezegenlerinin yücelmiş bir gezegen gibi davrandıklarını yorumladıkları durum. Yanisi güç, servet ve otoritenin bir birleşimi. Herhangi bir gezegen zayıfladığı burca yerleştiğinde, Neech Graha olarak bilinir ve bu tür gezegenlerin verdikleri enerji  iyi değildir. Eğer bazı gezegensel hizalanmalardan dolayı, bu maleik – kötücül -etki azaltılırsa ve Neech Grah'in zayıflığı giderilirse , bu pozisyon Neech Bhanga Raj Yoga olarak bilinir. Zayıf gezegenin palazlanmış hali durumu diyebiliriz…

Neech, astrolojide on iki ev, on iki burç ile birlikte 9 gezegenin yanı sıra Veran astrolojisinde de önem verdiğimiz alçalma anlamına gelen (Alçalma = Debility = Neech) bir Hintçe kelimedir . 

Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Rahu ve Ketu bunlar esas alınan dokuz ana gezegendir ve bunların sırasıyla Terazi, Akrep, Balık, Başak, Yengeç, Oğlak, Koç, Yay ve İkizler  burcunda zayıflarlar.

Alçalmış gezegenler bir haritada her zaman önemli bir rol oynamaktadır. Genel olarak, birinci sınıf maleiktirler, zayıflatılmış bir gezegenin faydalı gibi görünen eylemi de zararlıdır. Alçalmış  gezegenler ayrıca, doğal olarak yönettikleri  evler ve Rasi, Navamsa ve nakshatralarına düşen her şey dahil olmak üzere yönettikleri şeylerin yıkılıp yakılmasına da neden olurlar. Ancak alçalmanın iptal edildiği durumlarda iyi bir sonuç verebilir ve Dasha'ları sırasında kişi için şans getirebilirler.

Peki ya nedir bu zayıflamayı iptal eden faktörler?

Zayıflamayı iptal eden bazı faktörler var. Bu faktörler, zayıflamış gezegenin kötü etkilerini azaltarak, kişinin başarısını arttırmaya yararlar. 
1. Eğer burcun efendisi zayıflamış bir gezegen tarafından baskılanmış ise ve zayıflamış gezegenin yüceltme burcunun efendisi Ay burcundan bir kadranda uzakta ise 
2. Alçalmış gezegen ,  Yücelmiş gezegen ile kavuşumda ise *** 15 Nisan’da yaşadığımız durum
3. Alçalmış gezegen bu burcun efendisi tarafından görünüm alıyorsa 
4. Alçalmış gezegen Navamsa Haritasında  yüceliyor ise.
5. Bir gezegenin zayıfladığı burcun içinde yücelen gezegen Lagna veya Ay'dan bir Kendra uzaklıkta ise 
6. Alçalmış bir gezegen başka bir alçalmış gezegen tarafından kontrol ediliyor ise 

Ayyy , kafalar oldu bir milyon … Şimdi, yukarıda belirtilen kuralların neden alçalmayı iptal ettiğini veya Neech Bhang Rajyoga oluşturduğunu anlamaya çalışalım.

Bir gezegen belirli bir evde zayıfladığında, evi ve evin önemini zayıflatır. Ancak bu ev sahibinin desteğini  aldığında, söz konusu ev güçlenecek ve bu nedenle güçten düşmüş gezegen de bundan etkilenerek güçlenecek, palazlanacak. 

Örneğin, Jüpiter, Makar Rashi'de – Oğlak-  zayıflamış olsun. Jüpiter Oğlak burcuna yerleştirildiğinde, o evi ve önemini zayıflatacak. Fakat eğer Satürn bu eve göz kırpıyor ise, ev sahibinin bakışları ile ev yeniden güçlü olacaktır. Böylece Jüpiter bundan güçlenecek ve güçsüzlüğün  üstesinden gelecek.

Benzer şekilde, eğer alçalmış gezegen bir yüce gezegenle koyun koyuna kavuşumda ise, yüce Gezegen'den enerji çekecek ve zayıflığının üstesinden gelecektir. Bu yüzden daha fazla zayıflamayacak ve iyi sonuçlar verebilecek.

Zayıflamış bir gezegen Navamsa'da yüceldiğinde, bu, kişinin çok iyi bir karma miras aldığını , Allah’ın  lütfuna layık olduğunu  ve dolayısıyla zayıflamış durumunun veya dertlerinin affedildiğini ve rahatladığını ima eder.

Doğum haritanızda Neecha Bhanga'nın tüm parametrelerini kontrol ettikten sonra , eğer bu yoga sizde var ise , alçalmış gezegenin kadranlarda olması durumunda  (Kendra  evler : 1., 4., 7., ve 10. Evler Neech Bhanga raj yoga daha gerçekten güçlüdür .

Çok karışık oldu değil mi ? Sizin işinizi kolaylaştıralım … 
Koç burcunda Saturn ve Güneş kavuşumu olanlar 
Yengeç burcunda Mars ve Jupiter kavuşumu olanlar 
Başak burcunda Venüs ve Merkür kavuşumu olanlar
Terazi burcunda Güneş ve Saturn kavuşumu olanlar 
Oğlak burcunda Jupiter ve Mars kavuşumu olanlar 
Balık burcunda Merkür ve Venüs kavuşumu olanlar , sizden bahsediyoruz …

Peki şimdi 15 Nisan’da başlayacak olan yoga görünümü hangi burcun hangi yaşam alanında dermansız kaldım derken palazlanma yaşatacak … Ay burcumuza göre okuyalım…

Balık 
Neech Bhanga Raj Yoga hangi evde : 1 evde – Kendra evde  ve gerçekten güçlü – Benim egom ve bedenim dermansız kaldım derken palazlanma yaşayacak.

Kova 
Neech Bhanga Raj Yoga hangi evde : 2 evde – Kendra evde değil ve orta derecede güçlü – Benim cüzdanım dermansız kaldım derken palazlanma yaşayacak.

Oğlak 
Neech Bhanga Raj Yoga hangi evde : 4 evde – Kendra evde değil ve orta derecede güçlü – Benim iletişim yeteneklerim dermansız kaldım derken palazlanma yaşayacak.

Yay
Neech Bhanga Raj Yoga hangi evde : 4 evde – Kendra evde ve gerçekten güçlü – Benim ailem ile bağım dermansız kaldım derken palazlanma yaşayacak.

Akrep 
Neech Bhanga Raj Yoga hangi evde : 5 evde – Kendra evde değil ve orta derecede güçlü – Benim aşkım  dermansız kaldım derken palazlanma yaşayacak.

Terazi 
Neech Bhanga Raj Yoga hangi evde : 6 evde – Kendra evde değil ve orta derecede güçlü – Benim sağlığım ve günlük koşuşturmalarım dermansız kaldım derken palazlanma yaşayacak.

Başak 
Neech Bhanga Raj Yoga hangi evde : 7 evde – Kendra evde gerçekten  güçlü – Benim eşim ile ilişkilerim ve ortaklığım dermansız kaldım derken palazlanma yaşayacak.

Aslan 
Neech Bhanga Raj Yoga hangi evde : 8 evde – Kendra evde değil ve orta derecede güçlü – Benim alacaklarım ve borçlarımı ödeme konularım dermansız kaldım derken palazlanma yaşayacak.

Yengeç 
Neech Bhanga Raj Yoga hangi evde : 9 evde – Kendra evde değil ve orta derecede güçlü – Benim eğitimim, dindarlığım ve tatilim dermansız kaldım derken palazlanma yaşayacak.

İkizler
Neech Bhanga Raj Yoga hangi evde : 10 evde – Kendra evde gerçekten  güçlü – Benim kariyerim ve iş arama çabalarım , dermansız kaldım derken palazlanma yaşayacak.

Boğa 
Neech Bhanga Raj Yoga hangi evde : 11 evde – Kendra evde değil ve orta derecede güçlü – Benim arkadaşlarım ve çevrem dermansız kaldım derken palazlanma yaşayacak.

Koç 
Neech Bhanga Raj Yoga hangi evde : 12 evde – Kendra evde değil ve orta derecede güçlü – Benim bilinçaltı korkularım ile savaşma gücüm dermansız kaldım derken palazlanma yaşayacak.

Tabi ki en doğrusunu göklerde burçlar yaratan Rabbim bilir…
Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın 

Yıldızlara Fısıldayan Kadın 
Gülşen Kayıkcı


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: