21 April 2019

29 Nisan 2019 - 18 Eylül 2019 : Karmanın Lordu Retro Yapıyor !!! Zamanın Ustası Sabrın Sultanı Geri Gidiyor...


Yine bir Saturn retrosu ile karşı kaşıyayız sevgili astroloji severler. Çok korktuğumuz Saturn yine geriye gitmeye hazırlanıyor.

Saturn retro harekete başlama tarihi : 29 Nisan 2019 
Saturn düz harekete geçme tarihi : 18 Eylül 2019 
Topla Retro zamanı : 142 gün
Peki ne anlama geliyor bu 142 günlük geriye hareket ? 

Satürn, her zaman Büyücülük ve maneviyat ile ilişkili olan gezegendir. Bu muhtemelen, Satürn enerjilerinin hayatımıza yönelik katı tutumundan dolayı oluşmuş olmalı. 

Dahası, Retro Satürn her türlü sınırlama, sınır ve engel demektir. Bu genellikle zor ve dayanılmaz araçlarla, yalnızca ihtiyacımız olanın kendimiz olduğunu bize göstermek için olan bir geriye dönüş zamanıdır. 

Retrograde Satürn, iç gözlemin , içe ve öze dönmenin ustasıdır.

Bu Saturn bize çarptığında dünyamız ters dönüyor. Retro Satürn çarpar ise durum daha kötü olabilir. 

Bu arada hatırlamamaız gereken şey : Yunancada Satürn'e Chronos (Zaman) denmesidir. 

Satürn zamanın ustasıdır.

Saturn bize sakin kalmayı ve kendimizi gözlemlemizi öğretiyor. Zaman sonsuz  ve biz de sonsuzuz. 

Satürn retrograd olduğunda, genelde hayal kırıklıkları ve her türlü gecikme eşlik eder yaşantımıza. Genellikle hedeflerimizin gecikmesini görerek öfkeleniyoruz. Her şeyin doğru planlandığımızı düşünüyorduk ama yapmadık ve bu hayal kırıklığı aslında Satürn'ün neyin önemli olduğunu bize göstermesinin harika bir yolu var. 

Retrograde Satürn, Karma'nın Lordu'dur , yani kaderin efendisidir. 

Karma, birkaç kelimeyle "kendi etrafında dolaşan şey" diye açıklanan yasadır. Satürn - sıkı bir ebeveyn / öğretmen olarak - kusurlarımıza nazik bir şekilde değil - sertçe , kabaca – döve döve bize öğretir. Bu süre boyunca yaptığımız hataları gözden geçirmek zorunda kalıyoruz. 

Retro Satürn, Sabrın Sultanıdır !!!

Satürn'ün retro seyri sırasında yaşanan her şey sınırlarımızı ve sabrımızı test eder. Satürn Retro zamanında ibadet etmemiz gerekiyor ve hareket etme gücümüzü bulmamız gerekiyor. İbadet,  Satürn tarafından yönetilir ve ne kadar çok ibadet yaparsak o kadar çok bu karmaşadan kurtuluruz. Satürn dayağı yemekten kurtulmuş oluruz . 

Ez cümle , Satürn dayağından kurtulmanın yolu , ibadet etmektir.

Ez cümle disiplin babamız geriye döndüğünde, havada çok fazla gerginlik var olur. Başkaları ile ilişkilerde ki gerilime değil, kendi  içsel benliğinizdeki gerilimden bahsediyorum . 

Bu şekilde, Satürn 2019’da geri dönüşe geçtiğinde, hayatta ilerlemeyen konularda ayaklarınızı sürüklemek iyi bir fikir değildir. Tabi ki bu zaman , mutlaka bunalmış hissedeceğiniz bir zaman olacak ve bu aslında bu yükün gerçekten cennetten geldiği bir zaman olacak. Zorlanacaksınız ve dinlenmeyi düşündüğünüzde, tamamlanması gereken başka bir işiniz daha olacak.

Satürn retrosunun getirdiği soruların cevapları muhtemelen geçmişte olacak. Bu yüzden zaten size tanıdık olan şeylere odaklanın. İlham almak için geçmişte gittiğin bir yeri ziyaret et. Eski alışkanlıkları tekrarlamaktan korkmayın, çünkü Saturn Retro zamanında eski alışkanlıklarınız en iyi ve en güvenilir arkadaşlarınız olacaklar.

Size gelen tüm yazılı belgeleri iki kez kontrol etmeniz de çok akıllıcadır. Satürn iş ve kariyer ile yakından ilgili olduğu için, dikkatinizi o alana yöneltin.

Saturn retrosunda hayat durmayacak. Tıpkı türbülansa girmiş uçak gibi , sallantıda,korkulu ama uçuş devam edecektir. Ancak bu türbülans karşısında kaybolmuş hissetseniz bile, inancınızı yitirmeyin. Satürn'ün zorlu bir baba olduğunu hatırlıyorum, ancak her zaman çok çalışan çocukları ödüllendiren bir baba. Retro bittikten sonra, istediğin her şeyi sihirli değnekle dağıtılmış gibi alacaksın.

Şöyle bir düşün , zaman hiç geri gitmezken , zamanın efendisi sana kaçırdığın fırsatları bahşetmek için geri gidiyor , aslında retro Saturn kaderinde değiştirmek istediklerin için kaçmaz bir fırsat !!! 

Peki Retro Satürn Transiti burçları nasıl etkileyecek ? Ay burcunuza göre bakalım … 

Koçlar

Satürn Retro süresince 9. evinizdedir. Sabırlı ol. Başarı, çok çalışmanız ve olası bazı gecikmelerden kaynaklanıyor. Kariyer ilerlemeleri bekleyenler için durum Haziran 2019'a kadar yavaş ilerliyor görünüyor. Ekim ayına kadar gelirle ilgili zorluklar yaşanıyor. Kader Ekim 2019'dan sonra sizlere iyilik etmeye başlayabilir.

Boğalar 

Satürn Retro süresince 8. Evinizde olacak . Saturn boğaların 9. evin ve 10. evin efendisidir. Saturn retrosu kariyerinize büyük fayda sağlayacaktır. Haziran ayından ekim ayına kadar olan süre huzurlu olacaksınız ve profesyonel anlamda ise başarılı olacaksınız. Ekim ayından sonra, yatırım yapmanız tercih edilmez. Bu dönemde öğrencilerin odak eksikliği olabilir.

İkizler

Satürn Retro süresince 7'nci evinizde olacak. Saturn haritanızda 8. ve 9. evlerin efendisidir. Bu Retro zamanı , ilişkilerde anlaşmazlıklarınızın çoğuna son verecek. Devam eden yasal sorunların çözümü için destek verecek. Kariyer gelişimi iyi görünüyor. Ancak , annenin sağlığı konusuna dikkat. 

Yengeçler 

Satürn Retro süresince 6. evinizde. Bu süre zarfında, herhangi bir çarpışma veya tartışmadan kaçının. Sağlığınıza dikkat edin. Bu Retro hareket sizi agresif yapabilir ve özellikle seyahatlerde öfkenizi kontrol edin. Bu süre zarfında kardeşleriniz yardımınızı isteyebilir. Duygularınızı kontrol altında tutun ve diplomatik olmaya çalışın. 

Aslanlar

Satürn Retro süresince sizin 5. Evinizde. Bu durum gereksiz masraflar yapmaya teşvik edebilir sizi , tasarruflu olmaya çalışın. Bu süre, yeni bir işe başlamak için de uygun bir zaman olabilir. İş sahibi olanlar terfi veya iş değişikliği yaşarken , issizler iş bulabilir. Profesyonel hayatta büyüme muhtemel görünüyor. Sağlıklı beslenin ve düzenli olarak egzersiz yapın. Öğrenciler ise bu süreçte iyi sonuçlar alırlar. Ailenizle daha fazla zaman geçirmek size huzur getirir.

Başaklar

Saturn  Retro süresince  4. evinizde Başaklar. Kariyer büyümesi isteyenler için başarı ancak ve ancak samimi çabalardan ve sıkı çalışmalardan gelebilir. Sağlıksız bir yaşam tarzı sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu dönemde herhangi bir yatırım yapmaktan kaçının. Mülk alım satımı ile ilgili bir anlaşmazlık yaşanabilir ve canınız sıkılabilir. Öğrenciler iyi performans gösteririr. İçiniz rahat olsun diye dini eserlere dalın.

Teraziler

Saturn  Retro süresince 3. evinizde. Bu dönemde öğrenciler büyük başarılar elde edeceklerdi. Ticari genişleme planları size kar sağlayacaktır. Profesyonel büyüme isteyenler için terfi oldukça muhtemeldir. Yatırımlar karlı getiri sağlayacaktır. İrade gücün ve kararlılığın önemli ölçüde artacaktır. Gelir ve giderler yükseliyor gibi görünüyor. Uzun yolculuklar da mümkün.

Akrepler

Satürn Retro süresince 2. evinizde . Bu dönemde finansal başarı daha fazla çalışma gerektirecektir. Yurt dışında çalışma şansınız olabilir. Yatırımlardan başarı elde edilir. Bu Retro süreci ilişkileri bozabileceğinden, aile üyeleri ile gereksiz tartışmalardan kaçının. Yumuşak huylu olun ve çok düşünüp sonra konuşun. Öfkeni kontrol et.  Bu Retro süreci ailenizden uzak durmanıza yol açabilir.

Yaylar

Satürn Retro süresince yükselen evinizde. Bu dönemde küçük yatırımlar karlı görünüyor. Sözlerinizi kontrol edin ve akıllıca konuşun. Eşinizle olan ilişkinizde sorunlar yaşanabilir. Artan iş baskısı sizi strese sokabilir. Bir mola verin ve huzur bulmak için seyahat edin. Sağlıklı beslenin. Eşinizin sağlığına dikkat edin. Kardeşleriniz profesyonelce büyüyebilir.

Oğlaklar

Satürn Retro süresince  12. evinizde. Öğrenciler yüksek eğitim için yurt dışına gidebilirler. Bu dönemde harcamalarınızı kontrol edin. Retro boyunca kariyer artışı oldukça muhtemel, hatta promosyon bile var. Ahlaki olmayan uygulamalara girişirseniz ,  büyük kayıplar oldukça olası. Sağlıklı beslenin ve düzenli olarak egzersiz yapın. Öfkenizi kontrol altında tutun.

Kovalar

Saturn Retro süresince  11. evinizde. Yeni kariyer fırsatları şansınız açık . Sağlıklılık ve bilgelik, bu dönemde en iyi durumda olacak ve bu süreçte maneviyatınız artabilir. Piyangodan para kazanma veya büyük finansal kazançlar elde etme şansı yüksektir. Siz yine de beklentilerinizi düşük tutun , sürpriz olsun. Eşinizle daha fazla zaman geçirin.

Balıklar

Satürn Retro süresince  10. evinizde hareket eder. Başarı, daha fazla çalışma ve çaba gerektirecektir. Yatırımlar için bu süre ortalama olarak kazançlı görünüyor. Bir iş değişikliği, profesyonel bir büyüme getiriyor gibi görünüyor. Aşırı seyahat etmeniz de mümkün. Paranızı akıllıca harcayın, harcamalar yükseliyor gibi görünüyor. Ailenize zaman ayırın ve iş-ev dengesini sağlayın. Rahatlamak için arkadaşlarınızla bir gezi planlayabilirsiniz.

Tabi ki herşeyin en doğrusunu göklerde burçlar yaratan Rabbim bilir. Hayırlı Retrolarınız olsun inşallah…

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın 
Yıldızlara Fısıldayan Kadın 
Gülşen Kayıkcı


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: