22 April 2019

Bu Ay Başına Neler Gelecek Haritası : Vedic Astrolojide Rashifal : Lunar Return Chart : Ay Dönüşümü ve Aylık Gelecek Tahminleri


Astrolojide “Ay” neden önemlidir. Eski insanlar sadece ayı bilip gördüklerinden değil … Ay gökyüzünde kendi ışığı olmadığı halde dünyamızı aydınlatabilen tek gezegen olduğu , Dünya’nın en yakınında olan olduğu için astronomik açıdan kıymetli. Bu kıymetin astrolojiye olan yansıması da ay burcumuz ve ay konakları dediğimiz nakshatralar oluyor.

Ay biraz çapkın bir gezegen , her gece başka hatubub koynunda konaklıyor. Her gece başka bir nakshatrada sefasını sürüyor.  Ay'ın sürekli evresi değişiyor, içinde yaşadığı Nakshatra değişiyor, peki bu değişimin bizi nasıl etkilediğini ve şu anımızı en iyi şekilde geçirebilmemiz için nasıl kullanabileceğimizi gerçekten biliyor muyuz?

Cevap veriyorum : Hayır bilmiyoruz , o kadar düşmüşüz ki güneş burcunun derdine, sonrasında yükselen burcu kovalamışız , ancak kıymetli ay burcumuzu unutmuşuz…

Ay'ın hareketi bizleri sadece günlük değil tam bir ay boyunca  etkiliyor. Farkındaysanız, bazen Dolunay olduğunda bir şekilde farklı hissedersiniz kendinizi , migreni olanların migreni tutar – namı diğer ben , kimisi kurt adam oluvericem sanır , kimisi dokunan ağlayacak  ve Yeni Ay olduğunda da normalden biraz daha farklı hisseriz , biraz savunmasız , küçük bebek misali vb …

Her Dolunay ve Yeni Ay aslında sizin için bir fırsattır, hepsi bizlere yeni bir ders verme zamanıdır , sadece içinde yaşadığı Nakshatra konularında değil, o anın haritası yani dolunay ve yeniay haritası sizin için bir şeyler başlatır. Bu başlangıçlar kişisel haritanızdaki bazı şeyleri de bir şekilde etkiler, tetikler ve sonucunda siz birşeyler yaşarsınız.

Bazen hassas noktalarınızdan birini tetikler, bazen muhurta yoga – bunu yazacağım sonra uzun uzun- da bazen hayırlı ve bazen de çok da hayırlı olmayan anlar oluşturur ve bu yüzden bazı insanlar için bazı Dolunaylar ve bazı Yeni Aylar diğerlerinden çok  farklı olur, onlara tamamen farklı tepki verirler.

Kişisel Nakshatra döngünüzle ilgili diğer büyüleyici şey ise , Nakshatra'nın geri dönüşünü anlamak ve daha da derinleşmektir. Güneş Dönüşünü – yani Varshphal - artık hepimiz biliyoruz, ne zaman bir doğum çizelgesinde Güneş Dönüşü olsun, bu yaş aldınız , kişisel yılınız devretti , yanidoğum gününüz – happy birthday haritası diyorum ya hani ben – yeni bir yaş başlıyor, ama Ay'ın dönüşü hakkında neden bir anlama çabamız yok ???? Ay dönüşü de en az Güneş dönüşü kadar önemli.

Kutsal yazılar aslında Ay'ın doğduğunuz Nakshatra'ya her döndüğünde, gerçekleştiği gün ve muhurta'da, bunun önümüzdeki ayın kalitesini belirlediğini söylüyor.

Nakshatra'nızın dönüşünü üst üste getirirseniz ve Dolunay ve Yeni Ay gerçekleşirken ve Güneşinizin n 'sankrantis'ini yani Janma Rasi’ye olan konumunu  bile ekleyebilirsiniz, o zaman bu üç faktör birlikte, bu dolunay ve yeni ayda size ne olacağını tam olarak görebilirsiniz. Önümüzdeki aylarda hayatınız nasıl ilerleyecek tahmin edebilirsiniz …

Bu, bir şeyi daha iyi ve daha verimli bir şekilde planlamanıza, şimdiki andan en iyi şekilde mücadele etmeden kullanmanıza ve yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Çünkü evrenin aslında size bir şeyler öğretmeye çalıştığını bildiğiniz ve ne olduğunu bildiğiniz zaman, planlaması biraz daha kolay ve kendinizi evrene bırakıp teslim olmak biraz daha kolay.
Şimdi size biraz teknikten bahsedeceğim …

Bir Ay Dönüşüm – Lunar Return Harita Nedir?

Ay dönüşü, gökyüzündeki Ay'ın sizin doğumunuzdaki pozisyonuna döndüğü anın aylık grafiğidir. Aylık dönüşüm haritası gösterdiği gezegenlerin düzenlenmesi ile gelecek ayın kalıplarını yansıtır. Her ay, bu yeniden Janmarasi esası ile çizilen harita sizin için ayın potansiyelini ortaya koyar ve daha sonra 27 buçuk gün sonra yeni bir sürpriz ve fırsatlarla dolu bir ay daha yenilenir.

Bu harita nasıl çalışır?

Doğum haritanız ya da herhangi başka bir harita gibi, Ay dönüşü bir başlangıç ​​anı çizelgesidir - bu çizelgede , doğumunuzda başlayan ay döngüsünün aylık başlangıcı temsil edilir ve bu da sizin çevreye verdiğiniz tepkileri gösterir. Duygularınızı, etkileşiminizi, sosyal refahınızı ve genel olarak yaşamın zorluklarına ve fırsatlarına ne kadar yaratıcı tepki verdiğiniz dahil herşeyi .

Bir şeye başladığınızda - herhangi bir şey olabilir - ondan akan her şeyin, başladığı başlangıç ​​koşullarında bağlı olduğu ilkesiyle çalışır. Nasıl başlarsa öyle gider prensibi diyelim biz buna. Başlangıç ​​sizin temelinizdir ve bitinceye kadar üzerine inşa edip dinlenirsiniz. Bir Ay dönüşü, her ay yaptığınız yeni başlangıcın astrolojik tasviridir ve bundan bir sonraki döneme kadar olan sonuçtır.

Peki, bir Ay dönüşü haritasında en önemli olan şeyler nedir?

Elbette Güneş ve Ay'ın ev pozisyonları ve ayın ana odak alanlarını temsil eden Yükselen burç, gezegenlerin ev pozisyonları ile birlikte. Ondan sonra Açılar ve iç gezegenlerin birbirlerine ve aya olan dinamiklerini tanımlayan orta ve dış gezegenler. Sonuncusu, orta ve dış gezegenlerin birbirlerine destekler.

Peki doğduğumuz andaki natal ay konumuna transit ay konumunun çakıştığı zamanları nasıl bilebileceğiz.

Ayyy , çok kolay , aşağıda bir lik var , tıklayarak , bu zaman çizelgesini şıp diye alabilirsiniz.


Şimdi haritayı çizdik nasıl okuyacağız ? İşte zurnanın zırt dediği yer , aynen natal harita okur gibi okuyacaksınız … Janma rasi transitlerini de göz önüne alarak … Bu detayı yazmıştım daha önce , merak edentıklasın …  

Şimdi gelelim okumaya , ilgili kişinin mayıs ayı nasıl geçecekmiş bakalım … 

Ay dönüşüm zamanı : 2 Mayıs 2019 , 18:29 


Buna göre çizilen haritadaki gezegen konumlarına bir bakalım …

Merkür Janmarasiden sonraki 1. Evde : Kötü : İğrenç kavgalar, hapis, kayıplar
Güneş Janmrasiden sonraki 2. Evde : Kötü : Mutsuzluk, göz rahatsızlıkları, korku
Mars Janmarasiden sonraki 3. Evde : İyi : Kazanımlar, güç, servet
Rahu Janmarasiden sonraki 4. Evde : Kötü : Mide sorunları, kötülük, aileden ayrılık
Jupiter Janmarasiden sonraki 9. Evde : İyi : Başarı, servet, doğum, dindarlık
Saturn Janmarasiden sonraki 10. Evde : Kötü : Kayıp, kötü isim, kariyerindeki değişiklikler, tembellik
Güney Ay düğüm Janmarasiden sonraki 10. Evde :  İyi : Kötü durumların değişimi, beklenmeyen servet
Venüs Janmarasiden sonraki 12. Evde : Kötü:  Yeni arkadaşlar, para, zevkler, kazançlar

Özetle kişi ay boyunca rahatsızlık ile zorlanırken , maddi anlamda kazancı iyi olacak. Ama ne diyoruz , paranın gözü kör olsun , önce sağlık ... 

Sizlerde kendi haritanızda , ay dönüşün zamanlarınızı bularak , gelecek aylarda sizi nelerin beklediğini hesaplayabilirsiniz...

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın 
Yıldızlara Fısıldayan Kadın 
Gülşen KayıkcıHadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: