27 August 2019

Doğduğun Günün ve Doğduğun Saatin Senin Üzerindeki Hikmetini Biliyor Musun ? *** Vara *** Hora *** Pachanga


Herkesler doğduğu günün hikmetini biliyor mu ? Peki doğduğu günde doğduğu saatin hikmetini bilen var mı ? Günlerin hikmetleri var … 

Babannem her kızdığında rahmetli babama derdi ki “ Ebe bana demişti zaten , cumartesi günü doğan çocuktan hayır gelmez diye … “. Lafını da bir güzel koyardı … Babacığım ne desin he ana he derdi işte … 

Şimdi sizlere doğdunuz günün ve doğduğunuz saatin hikmetini ve sizlerin üzerindeki etkisini anlatacağım …

Başlıyoruz *** Vara *** Hora *** Pachanga

Vara Vedik terminolıjisinde ve Hintçede “ Gün “ anlamına gelir ve astrolojide haftanın her günü bir gezegenle ilişkilidir: Pazar - Güneş, Pazartesi - Ay ve diğerleri, benzer şekilde her saat bir gezegen tarafından yönetilir ve buna 'Hora' denir.

Panchanga yani efemeris her haritanın temelidir ve harita yorumlamasının temeli olarak görülmelidir.

Pachanga kelime olarak “beş uzuv” demektir pancha - beş ve anga - uzuv.  Bu beş uzuv beş element ile ilişkilidir: ateş, su, toprak, hava, tabi ki tahta değil!!!...  akash. Tüm dünya bu beş elementten oluşur ve zihin dünyayı bu elementlerle deneyimler.

Doğum haritalarımızda bir veya daha fazla uzvun kusurlarını ve zayıflıklarını gidermek için gerektiğinde iyileştirici bir önlem uygulanıp uygulanamayacağına bakarız. 

Rab, yabi Yaradan bedendeki enerjidir, miras aldığımız enerjidir, nasıl davrandığımızı ve yaşamdaki coşkuyu gösterir bizlere. Hora ise Rab enerjisini nasıl kullandığımızdır. Hora ve Rab arasındaki ilişki, enerjimizi nasıl kullandığımızı ve yaşam gücü enerjimizi yönlendirmede ortaya çıkan sorunları göstermektedir.

Haftanın her günü için Vara ve Hora Lordları ile nasıl daha da hayatımızı kolaylaştırabiliriz? 

Pazar - ravivāra 
Günlerden Pazar sert, acımasız bir gezegen olan Güneş tarafından yönetilir. Mars'ın aksine, Güneş cehalet ruhunu arındırmak için sert ve zalimdir, cahil cesareti yoktur , bu nedenle donanımlıdır ve insanı gerçek parlatabilir. Kariyer geliştirme faaliyetleri, Güneş banyosu, sağlık çalışmaları, spor, resmi evrak ve vergiler, otorite makamları ile ilişkiler .

Pazartesi – somavāra
Günlerden Pazartesi yumuşak bir yardımsever gezegen olan Ay tarafından yönetilir. Bu, sosyal etkinlikler, halkla ilişkiler, bir aile, özellikle annelerle yemek paylaşan bir araya gelmek için en iyi gün. Evde gevşeme  faaliyetleri  ve kişinin sağlığını ve refahını destekleyen  ve diğer kişisel ihtiyaçları artıran şifalanma çalışmaları. Ay'da doğan insanların olumlu nitelikleri şunlardır: besleyici, esnek, huzurlu, destekleyici, sakin, ikincil konumda olma, şifacı .

Salı - maṅgalavāra
Günlerden Salı  sert ve zalim bir gezegen olan Mars tarafından yönetilir. Fiziksel aktivite, yarışma, dövüş sanatları, boks, güreş, çocuklarla kaba ve takla oynama, mahkeme davası, bir rakiple yüzleşme, spor, kardeşler, cerrahi, saç kesme.

Çarşamba - budhavra 
Günlerden Çarşamba yumuşak bir yardımsever gezegen olan Merkür tarafından yönetilir. İletişim, zihinsel aktiviteler ,konsantrasyon gerektiren işler , büro işleri, eğitim, bilgi toplama,  sunumlar, iş görüşmeleri ve bilgisayar, telefon ve iletişim ile ilgili diğer teknik cihazlar için alışveriş yapma

Perşembe - bṛhaspativāra veya guruvāra
Günlerden Perşembe  yumuşak bir yardımsever gezegen olan Jüpiter tarafından yönetilir. Danışmanlık almak , danışmanlık vermek ,  finansal planlama yapmak, felsefi tartışmalar veya konferanslar, dini faaliyetler, seyahat, eğitim, çocuklarla birlikte olmak için iyi bir gün

Cuma - raukravāra,shukrvara
Günlerden Cuma yumuşak bir yardımsever gezegen olan Venüs tarafından yönetilir. Venüs - romantizm, duygusal meseleler ,  terapi, sosyal yaşam, piknik gibi aile gezileri, rahat bir araba yolculuğu, duyusal veya şehvetli deneyimler, sanat, eğlence için iyidir. 

Cumartesi – sanivāra
Günlerden Cumartesi sert ve acımasız bir gezegen olan Satürn tarafından yönetilir. Satürn- organize etmek, eski, işe yaramaz, eskimiş nesnelerden kurtulmak, antikalar için alışveriş yapmak, eski eşyaları satmak , ev temizliği, bahçede çalışmak, faturaları ödemek, sorumluluklara dikkat etmek, çöpleri atmak , kilo vermek için egzersiz yapmak , kedi -köpek eğitimi.

Şimdi gelelim bu bilgiyi nasıl kullanacağımıza … Örneğin, Pazartesi günü doğduysanız, ismi lazım değil ben öyle yapmışım … Jupiter saatini seçmişim ilk nefesimi almak için . Ay günü Jupiter saatinde doğmuş olan ben  Ay hamuruna Jupiter mayası katılarak yoğrulmuşum. 

Yanisi şifacı ve danışman özelliklerimi tamamen doğduğum güne ve doğduğum saate borçluyum … 

Şimdi boş durmak yok , herkesler doğduğu günü ve doğduğu saati kontrol edip, kendi hamurunu ve mayasını kontrol etsin …

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın 

Yıldızlara Fısıldayan Kadın 
Gülşen Kayıkcı


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: