11 April 2019

Evlilik Hayatın Nasıl Olacak ? Dharma Sana Meyvesini Bahşedecek Mi? Vedic Astrolojisinde D-9 : Navamsa Haritasının Analizi


Navamsa haritası Dharma’nın meyvesi demiştik. İyi dharmanın meyvesi , iyi bir eş demektir de demiştik . Navamsa haritasında vargottama gezegen var ise ne ala demiştik … Merak edenler tıklasınlar. 

Navamsa haritasını 2 aşamalı inceleyeceğiz. 
1. İçerisinde Vargottama gezegen var mı ?
2. Navamsa haritasının lordu na alemde , canı sıkkın mı , keyfi yerinde mi ?

Aşama 1 : Vargottama Gezegen

Vargottama, gezegenin kişinin  haritasında çok güçlüdür. Bir Gezegen Vargottama olduğunda, bu gezegenin nitelikleri Birey’in özelliklerinin bir parçası olacaktır. Şimdi bireysel gezegenin Vargottama olduklarında Bireyin yaşamını nasıl etkilediğine bakalım:

Yüceltme ve zayıflama ile birlikte Vargottama, bireyin haritasında vereceği sonuçları anlamak için analiz edilmesi gereken bir kavramdır.

Navamsa’da yedi gezegeni birden  Vargottama  olanlar, düşmanlarını bastırıp yenen şerefli bir kral olacak. Onca harita gördüm ama 7 gezegen Vargottama görmedim henüz...

Eğer navamsa yükselen yöneticisi vargottama ise ve navamsa lordu rasi haritasında desteklenirse, kişi hayatının sonuna kadar mutlu kalır.

Güneş :  çok iyi liderlik özellikleri , Felsefi tutum; akıl sıkılığı; ses sağlığı; popülerlik; bilgi ve sürekli kendini tatmin etme kazanma isteği

Ay: Bir vargottama ay, Bireyi çok duygusal hale getirir, ancak aynı zamanda güçlü bir zihin, İyi hafıza, akıl; sağlam ve tarafsız bir tutum; istenilen şeyleri elde etmek.

Merkür: - Bireye çok iyi bir konuşma, işleri hızlı bir şekilde kavrama becerisi ve çok iyi iletişim becerileri , Keskin akıl; başkalarını ikna etme kapasitesi; konuşmada yetenek, astrolojiyi öğrenme isteği kazandırır. 

Jüpiter: - Jüpiter Vargottama ise, o zaman çok fazla bilgelik , akıllılık, iyi bir fiziki görünüş, gerçeği aramak, başkalarının görüşlerini anlama kapasitesi vardır. Lütfen burada bilgi ve bilgeliğin farklı şeyler olduğunu ve bilgeliğin yaşamda doğru kararlar ve seçimler yapmak için doğru bilgiye ve yeteneğe sahip olmakla ilgili olduğunu unutmayın.

Rahu: - Rahu birinin sınırlarını kırabilir ve geleneksel yöntemlerin ötesine geçebilir. Olumlu tarafı, kişiyi araştırmacı yapabilir. 

Ketu: - Şaşırtıcı sezgi ve matematiksel yetenekler verir.

Satürn: - Hayattaki büyük sıkıntılara dayanabilme yeteneği verir, Fiziksel gelişimde engel; uzun ömürlülük, dikkatlilik; arzuları kontrol ederek bir yaşam sürme; bencillik; sorumsuzluk; dikkatsizlik ve diğer insanları kısıtlama

Venüs: - Bireye muazzam güç ve güzellik verir, bir problemin artılarını ve eksilerini,  fiziksel gelişimini öğrenme kapasitesi; astroloji bilgisi.

Yükselen: - Bireye uzun ve sağlıklı bir yaşam verir.

Mars :Astrolojiyi öğrenme isteği; hayatta yükseliş ve düşüşlerde tekrar ayağa kalkma gücü
Şimdiye kadar Vargottoma gezegeni bulduk . Şimdi de Vargottama gezegenin yücelme ve alçalma durumlarını değerlendireceğiz. 

Bir vargottama gezegenin sonuçlarını değerlendirmeden önce incelememiz gereken başka birçok husus var. Genel olarak iki olasılık var:

1.Gezegenin hem Doğum haritası hem de Navamsa haritasında yüceltme burcunda olması. Bu gezegenin periyodunun iyi sonuçlar vereceğini gösteriyor çünkü hem D1 hem de D9'da güçlü.

2. Başka bir olasılık, bir gezegenin hem doğum haritası  hem de Navamsa haritasında zayıfladığı burçta olmasıdır, böylece bu gezegen Neecha Vargottama'dır. Bu gezegenin saygınlığı düşük olduğu ve iyi sonuçlar veremeyeceği anlamına geliyor.

Şimdi büyük soru, Neech Vargottama gezegeninin her zaman kötü olup olmadığıdır. Herhangi bir istisna var mı? Cevap Evet.

Neecha Vargottama Gezegen  aşağıdaki gibi iki temel koşulu yerine getirirse kendini zayıflatıcı durumdan kurtarır:

i. Zarar görmüş gezegen, doğum haritasında  Neechbhang Rajyoga yapıyor ise- yani yücelmiş bir gezegen ile kavuşumda ise . (Neechbhang Rajyoga daha önce uzun uzun yazdım , merak edenler tıklasınlar )

ii. Faydacıl gezegenler tarafından görünüm alıyorsa , özellikle Jupiter , hem d1 hem de d9 haritasında. Gezegen görünümleri nereden bileceğiz diyenler tıklasınlar . 

Aşama 2 : Şimdi sıra geldi Navamsa Lorduna … 

Navamsa lordu , navamsa haritasının yükselen yöneticisidir. 

Navamsa yöneticisi , navamsa haritasında bir çöplüğün içine düştüğünde (6, 8, 12. Evler ), evlilik için olumsuz etkiler vardır.
6. Ev = kıskançlık  ve eşler arasında kronik güvensizlik olabilir.
8. Ev  = yıkıcı ve can yakan ilişki olabilir. 
12 . Ev  = evlilik sonlanabilir. 
D-9 – Navamsa yöneticisi – Rasi haritasının yükselen yöneticisi olduğunda kişi evliliğe hükmeder. Bu evlilikte patron odur. 

Gelin örnek yapalım . 

Vargottama gezegen yok . 

Navamsa lordu 10. evde : Yükselen yöneticisi 10 evde olduğundan kişi profesyonel bir donanıma ve üne sahip olur. Ebeveyn olmaktan hoşlanır. Disiplinli ve işkolik olurlar, böylece kariyerlerinde isimlerini şöhret yapabilirler. Rüşvete karşı olurlar ve kendi kendine yaparlar zenginliklerini . Ancak birçok iş yapacakları için birçok kaynaktan gelirleri olabilir.

Yanisi evlilik kişiye iyi gelecek ...  😍😍😍

Peki kaçıncı evlilik ? 2. evlilik , çünkü Satürn çift burç yönetir ve çift burç yöneten Akrepte...

Peki sizde durum nasıl ?

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın 
Yıldızlara Fısıldayan Kadın 
Gülşen Kayıkcı


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: