26 April 2019

Mayıs 2019 : Gökyüzü Burçlara Neler Fısıldıyor ?


Mayıs ayına geldik. Bahar geldi , çiçekler açtı , dallı bastı kiraz…Zaten babannem kiraz ayı derdi Mayıs'a ... 

Ancak Mayıs ayını 18 Mayıs itibari ile bıçak gibi ortadan bölüyoruz… Bu ay keskin çizgileri olan iki farklı durum yaşayacağız. Ayın 18 Mayısa kadar olan ilk yarısında Güneş , Merkür ve Venüs  birbirleri ile iyi geçiniyor iken , 18 Mayıs sonrasında ise Güneş’in koç burcundan ayrılması ile başka bir eda takınıyorlar. Bu durumda bizleri de tabi ki etkiliyor. 

Ayı biraz özetleyelim …

03 Mayıs 2019 : Merkür Balık burcundan Koç burcuna geçiş yapacak.
4 Mayıs 2019 : Vaishakha Amavasya ( Yeniay )
7 Mayıs 2019 : Mars Boğa burcundan İkizler burcuna geçiş yapacak.
10 Mayıs 2019 : Venüs Balık burcundan Koç burcuna geçiş yapacak 
15 Mayıs 2019 : Güneş Koç burcundan Boğa burcuna geçiş yapıyor. 
18 Mayıs 2019 : Merkür Koç burcundan Boğa burcuna geçiş yapacak. 
18 Mayıs 2019 : Vaishakha Purnima ( Dolunay )

Hep diyorsunuz ya , çok teknik yazıyormuşum ve anlaşılmıyor demek istediğim … Şimdi ise üç vakte kadar şöyle şöyle modunda yazdım , bakalım beğenecek misiniz ? Falcı bacı oldum bu ay …

Ay burcu balık olanlar 

Evlilik ve aile hayatınız, 1-18 Mayıs tarihleri arasında keyifli ve tatmin edici olacak. Çocuklarınızla ilgili yükümlülükleri yerine getireceksiniz. Toplum önündeki konumunuz ve prestijiniz artacak. Yeni bir konut mülküne yatırım yapılması ve pahalı bir şey edinilmesi olası. Akademisyenlerde ilerleme  olasıdır. Evli çiftler bir bebekle kutsanacak. İdari konularda otoritelerden yardım alacaksınız.

Müzik gibi aktivitelere katılmanın yanı sıra eğlence için de zaman bulacaksınız. Öğrenciler çalışmalarına zaman ayıracaklar. Sağlığınız iyi durumda olacak. İşyerinde yeni sorumluluklar alma fırsatları elde edebilirsiniz. Dahiyane tutumunuz, girişimlerinizde başarı bulmanıza yardımcı olacaktır. 

Aile ile sorunlar  18 Mayıs'tan sonra artacak. Korkular sizi etkileyecektir.  Finansal kaynaklar azalacak, harcamalar artacaktır. Düşmanlar sizi alt edebilir ve bu durum günlük  yaşamdaki sıkıntıları artıracaktır.

Ay burcu kova olanlar 

Ofisle ilgili sorunlar ve mesleki yaşamınızı etkileyen diğer zorluklar 01-18 Mayıs tarihleri arasında çözülecek. Mesleki anlamda olumlu beklentileriniz gerçekleşebilir. Finans sağlık iyi durumda olacak. Ancak, harcama tavrınızda esnek ve belirsiz olacaksınız. İşe konsantre olmakta zorlanacaksınız. Gereksiz argümanlarla boşa zaman harcayacaksınız. İş yerinde pozisyon kaybı yaşanabilir.  Çocuklarınız için endişeleneceksiniz. Arazi ve ev mülkiyeti gibi taşınmaz varlıklarınızla ilgili bazı problemler olaca. Annen ya da anne figürü, bazı üzücü durumlarla karşı karşıya kalacak , dolayısıyla siz de üzüleceksiniz. 

18 Mayıs'tan sonra, annenizin sevgisinin ve bakımının veya hayatınızdaki anne figürünün tadını çıkaracaksınız. Finansal durum düzelecek ve kazançlar artacak. Çeşitli kaynaklardan elde edilen kazançlar sizi mutlu edecek. Eski mülkle ilgili sorunlar başarıyla çözülecek ve ayın geri kalanında yeni mülklere yatırım yapacaksınız. Bilgin, bilge ve saygın insanlarla tanışacaksınız. 

Ay burcu oğlak olanlar 

İlk hafta boyunca işten yana canınız sıkılabilir. Farklı kaynaklardan gelen kayıplar ve dezavantajlar da sorunlara eklenecek ve sabır sınırını zorlayacak.  Mülkiyet ile ilgili konularda aksamalar mümkün. Hakkınız olanı almak da zorlanabilirsiniz. Daimi varlıkların kaybı da olası. Finansal kriz sorunları daha da kötüleştirecek. Çocuklarınız için endişeleneceksiniz. 

07 - 15 Mayıs tarihleri arasında ise finansal refah için yeni kapılar açılacak. Değerli mücevherlere sahip olacak veya yatırım yapacaksınız. Teşebbüsleriniz başarı ile sonuçlanacak. Ailenizde hayırlı bir olay mutluluğunuzu artıracak. Sağlık iyi olacak. Adli davalarda sonuç sizin lehinize olacak. Anlaşmazlık sebebi olan konular çözüme ulaşacak. 
15 ile 18 Mayıs arasında, bazı yanlış anlamalar ve karışıklıklar ortaya çıkabilir. Fiziksel ve zihinsel rahatsızlık yaşanabilir. Çocuğunuzun sağlığı bozulabilir. Düşmanlar canını sıkabilir. Yolculuk sırasında kaza yaşanabilir. 

18 Mayıs'tan sonra istenmeyen bir durumdan ya da kavgadan ani bir kaçış yolu bulacaksınız. Tüm zihinsel ve fiziksel rahatsızlıklardan kurtulacaksınız. Eşinizin ve çocuklarınızın sevgisi ve desteği sizinle olacak. Sağlığınız iyi olacak. Organize bir şekilde yapılan işler daha iyi sonuçlar verecek. Romantik arayışlarda başarı da olası.

Ay burcu yay olanlar

Aileniz için çok fazla para harcayacaksınız. Güveninizi verdiğiniz kişilerin ihanetiyle karşı karşıya kalacaksınız. Yer değişikliği yaşanması muhtemel.  Yasal konularda ve davalarda kayıp olası. 03 ile 06 Mayıs arasında, aniden bir kavgaya ya da istenmeyen bir duruma karışabilirsiniz. Zihinsel ve fiziksel olarak kötü etkileneceksiniz.  Eşiniz ve çocuklarınızla anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. İstediğiniz sonuçları elde etmek için yaptığınız planlar başarısızlıkla sonuçlanacak. Aşkta ve romantizmde istenen sonuç elde edilemez. 

7 ve 9 Mayıs arasında, tüm işinizde ve girişimlerinizde başarı olasılığı yüksek. Giderler kontrol altına alınacak. Eğlence aktivitelerine düşkün olup , kendi eğlenceniz için biraz zaman ayıracaksınız. Ailenizden, özellikle eşinizden sevgi ve destek alacaksınız. Sağlık iyi. Sevdiklerinizin desteği yanınızda olacaktır. Hukuki meselelerdeki sonuçlar lehinenize olacak. Düşmanları alt edeceksiniz. 

10 - 18 Mayıs tarihleri arasında yapılan çalışmalar, amaçlanan sonuçlara ulaşamayacak. Kariyerde düşüş veya yetki kaybı olasıdır. Çeşitli kayıplar ve dezavantajlar finansal dengenizi sarsabilir. Çiftlerin de  birbirleriyle anlaşmazlıkları artacak. Hükümet işlerinde ve sınavlarında olumlu sonuç alamayacaksınız.

18 Mayıs'tan sonra, öğrenciler coşkuyla çalışmalara zaman ayıracaklar. Kitap okumak için iyi zaman. Sanatçılar, yazarlar, şarkıcılar ve müzisyenler ün kazanacaklar. Bu işteki başarınız moralinizi yüksek tutacak. Finansal ilerleyiş göstereceksiniz. Sosyal duruşunuz iyileşecek  ve prestijiniz artacak. Evde konforunuz artacak ve lüks eşyalar alacaksınız.

Ay burcu akrep olanlar 

01 ve 02 Mayıs tarihlerinde iş yerinizde anlaşmazlıklar olabilir. Değerli bir şeylerizin kaybolması da muhtemel. Yer değiştirme de mümkün. Giderleriniz artacak. 03 ile 06 Mayıs arasındaki girişimlerde başarısızlık. Bu süre zarfında, ok para harcayacak ve maddi sıkıntı çekeceksiniz. Gereksiz harcamalar hayatınızı daha da etkileyecektir. Aile içi anlaşmazlıklar ve çatışmalar, özellikle hayat arkadaşınızla ilişkinizi zorlayacak. Göz ve mide ile ilgili rahatsızlıklar sizi rahatsız edebilir. Öğrenciler, çalışmalarında odaklanma eksikliği ile mücadele edecektir.

7 ile 9 Mayıs arasında, işteki ve girişimlerinizdeki başarılar sizi olumlu yönde etkileyecek. Sağlık iyi olacak. Borçları ödeme şansınız olacak. Bir kazadan kurtulacaksınız. Aile hayatınızda mutlu olacaksınız. Yüksek ateşli hastalıklara yakalanabilirsiniz.

10 ile 14 Mayıs arasında, rakipleriniz sizi alt edecekler. Evli hayatınız da problemli olacak. Bu süre zarfında öngörülemeyen ve beklenmeyen bir sıkıntı ile karşılaşmanız olası. Seyahat ederken güvenliğinizden emin olun. 

15 - 18 Mayıs tarihleri arasında aile üyelerinizin ve arkadaşlarınızın desteğini arkanızda zissedeceksiniz. Anlaşmazlıklar çözülecek. Partnerinizle olan ilişkilerde sevgi dozu artacaktır. Çocuğunuzun sorumluluklarını yerine getirecek. İşinde başarı seni mutlu edecek. Mesleki özlemlerinizin yolundaki engeller çözülecek. Yolculuklardan istenilen verim elde edilecek. Mevcut sağlık sorunlarından kurtulmak olası. Toplumda prestij artacak ve finansal durumunuzu da iyileştireceksiniz.

18 Mayıs'tan sonra finansal sorunlar artacak. Mali kayıplar olası. Evlilik yaşamdaki anlaşmazlıklar artacak. Arkadaş ve aile üyeleriyle anlaşmazlıklar artacaktır. Fiziksel olarak kendinizi zayıf ve uyuşuk hissedeceksiniz. Yolculuklar ve iş beklenen sonuçları vermeyecekt. Akıl, endişe ve gerilimlerle meşgul olacak.

Ay burcu terazi olanlar 

1 ve 2 Mayıs’ta, büyüme fırsatları elde edeceksiniz.  Dini konulara ve yardım faaliyetlerine olan eğiliminiz artacaktır. Mutluluğunuz, pozitif enerjiniz ve rahatınız 3 - 6 Mayıs arasında bozulacak. Bu dönemde kazanç azalacak. Mali sıkıntı, işleri zorlaştıracak. Anlaşmazlıklar evlilik hayattınızdaki huzuru kaçıracak. Arkadaşlar ve aile üyeleriyle anlaşmazlıklar artacaktır. 

Başarılı ve mutlu zamanlar 7 Mayıs'tan sonra başlayacak. Sağlığınız iyi olacak. Kredileri ve borçları geri ödemeyi başaracaksınız. Ancak bu dönemde yüksek ateşe yakalayabilirsiniz. 
8 - 14 Mayıs tarihleri arasında fiziksel olarak kendinizi zayıf hissedeceksiniz. İş hayatınızda sorumluluk alanı değişimi , transfer veya değişiklik muhtemel. Finansal sıkıntılar yaşanabilir. Zührevi bir hastalığa yakalanabilirsiniz, önlemek için önlemler alınız. 

15 ile 18 Mayıs arasında yapılan çalışmalar uygun ve olumlu sonuçlar doğuracaktır.Rakipleriniz üzerinde üstünlük kazanacaksınız. Ayrıca mevcut sağlık durumunuz iyileşecek. Evli iseniz evlilik hayatınız mutluluk verecek. Giderler kontrol altına alınacak. 

18 Mayıs'tan sonra çocuklarla ilgili sıkıntılar ,endişeler artacak. Girişimlerde başarısızlıklar yaşanabilir. Düşmanlar size karşı daha eleştirel ve saldırgan olacak. Sosyal ve finansal konumunuzdan hoşnut olmayabilirsiniz. 

Ay burcu başak olanlar 

Merkür'ün 12 Nisan'da Balık burcuna geçişi ile mutluluğunuz azaldı ve keyiflilik haliniz ciddi şekilde yok oldu. Kazançlarınız azaldı. Bu durum 1 ve 3 Mayıs tarihleri arasında yoğun hissedilecek. Girişimlerde başarısızlıklar hayal kırıklığına neden olacak. Düşmanlar size karşı daha eleştirel ve saldırgan olacak. Sosyal ve finansal anlamda zorlanma yaşayacaksınız. Aklınız ve refleksleriniz o kadar keskin bir şekilde çalışmayabilir. 

4-6 Mayıs tarihleri arasında işinizde başarı yaşanacak. Kredilerden ve borçlardan kurtulmak kolay olacak. Bu süre zarfında yüksek ateşe yakalanabilisiniz. 

Profesyonel tarafta ise 7 - 15 Mayıs tarihleri arasında beklentiler gerçekleşir ve çalışmalarınız sizi heyecanlandırır. İş tatmini duygusu ile dolacaksınız. Yurtdışı veya uzun mesafeli yolculuklar iptal edilecek. Genel rahatsızlıklardan ve ızdıraplardan kurtulacaksınız. Konforunuz artırmak için lüks eşyalara biraz daha fazla para yatıracaksınız. Bu süre zarfında finansal istikrarınız ise mevcuttan daha iyi olacak. Abur cuburdan olabildiğince kaçının. Öğrenciler ise çalışmalara zaman ayıracaklar ve çalışmalarında verim elde edecekler.

15 - 18 Mayıs tarihleri arasında, size karşı açılan yanlış iddialarla karşı karşıya kalırsanız dikkatli olun. Kendinize olan güveninizi sorgulayacaksınız. Zihniniz huzursuz olacak.

18 Mayıs'tan sonra, huysuzluktan kurtulacaksınız. İşte başarı elde edilen ve hedeflerinizin önündeki engeller sizi rahatsız edemeyecekler. Yolculuklardan istenilen verim elde edilecek. Saygınlığınız artacak , işinizde pozitif sonuçlar alacaksınız. Ailenizin ve sevdiklerinizin desteğini yanınızda hissedeceksiniz. Geleneksel ve dini faaliyetlere ilgi göstereceksiniz.

Ay burcu aslan olanlar 

1-6 Mayıs tarihleri arasında üzerinizdeki yanlış sanrılardan ve iftiralardan kurtulacaksınız. Gereksiz engeller önünüzden kalkacak. Yolculuklardan istenilen verim elde edilecek. Toplum önündeki prestijin ve duruşun yükselecek. İşlerin düzgün bir şekilde yürümesi sizi mutlu edecek. Akrabaların ve aile üyelerinin desteği sizinle olacak. Geleneksel yaşam ve dini konulara merakınız artacak. Yurtdışı seyahat de olası. Abur cubur olabildiğince kaçının.

7-18 Mayıs tarihleri arasındaki süre, ev ve toprak mülkleriyle uğraşmak için hayırlı. Devam eden davalarda olumlu sonuçlar alacaksınız. Pahalı ve lüks eşyalar kazanacaksınız. Hükümet ile ilgili işlerde başarı ve otoritelerin desteği sizinle olacak. Ülke içinde uzun mesafeli bir yolculuk olasıdır. Önemli bir şeyin başarıyla tamamlanması, mutluluğunuza katkı sağlayacak.

18 Mayıs'tan sonra kayıplar yaşanabilir. Engeller terfiinizi geciktirebilir. Rakipler daha azgın ve saldırgan olacaklar. İşinizdeki kayıp ve aksilikler itibarınıza zarar verebilir. Evlilik hayatınız can sıkabilir. Sosyal hayatınız ise zamanınızı boşa harcar. Arkadaşlardan birinin edepsizliği seni üzecek. Bazı nedenlerden dolayı tedirgin ve huzursuz hissedeceksin.

Ay burcu yengeç olanlar

1 ve 2 Mayıs tarihlerinde girişimlerinizde hayırlı sonuçlar alacaksınız. İşinizde başarı bulacaksınız. Birden fazla fırsat yollarınıza çıkacak. Evli çiftler bir bebek haberi alabilirler. 

7 - 15 Mayıs tarihleri arasındaki süreçte, işinizde yüksek başarı şansı elde edeceksiniz. Davalarda sonuçlar sizin lehinize olacak. Dava sonucunda kalıcı varlıklar elde edersiniz. Mülklerinize kira geliriniz de eklenebilir. Giderlerinizi kontrol altına almayı başaracaksınız. Bazı kadınlar belirli bir konuda size yardımcı olabilir. 

15 Mayıs'tan sonra maddi kayıplar muhtemel. Saygınlığınız ve toplumsal duruşunuz düşecek. Üstlerinizle çatışmalar yaşamanız muhtemel. Ailede içindeki dini veya hayırlı bir tören iptal edilir. Çocuklarla ilgili konular endişelerinizi artırabilir. 

Ay burcu ikizler olanlar

1 ve 2 Mayıs tarihlerinde idareden ve otoriteden destek alacaksınız. Bu süreçte önemli veya istenen bir şeyi elde edersiniz. Ailenizde neşeli ve olumlu bir ortam olacak. Sağlığınız iyi olacak. Potansiyel olarak zararlı bir durumu önleyeceksiniz. 

3-6 Mayıs tarihleri arasında önemli çalışmaları tamamlamak için çaba göstereceksiniz. Çocuklarınızla ilgili sorunlar endişelerinizi artıracak. Kazançlar azalacak. Sağlık problemleri yaşanacak. Toplum önündeki prestijiniz ve sosyal duruşunuz zarar görecek. 

7-9 Mayıs arasında harcamalarınızı kontrol altında tutabilirsiniz. Girişimlerdeki başarı sizi olumlu bir ruh hali içinde tutacak. Yolculuklar verimli ve faydalı olacak. Evlilik yaşamı  mutluluk ve sevgi dolu olacak. Çocuklarınız sizi gururlandıracak. Herhangi bir yaralanma veya ameliyat korkusu olmadan sorunsuz günler geçireceksiniz. Aile içinde bir samimiyet olacak. Sevdiklerinizin desteği yanınızda olacak. Sıkıntılı durumlardan ve son zamanlarda sizi rahatsız eden genel zorluklardan kurtulacaksınız. 

10 Mayıs'tan sonra, uzun mesafe yolculuğu muhtemel. Profesyonel hayatta aksamalar muhtemel. Evlilik yaşamında hoşnutsuzluk hissi olacak. Aşkı yaşamak mümkün olmayacak. Yer değişikliği de yapılabilinir. Çalışanlar, profesyonel anlamda  işten ani bir fesihle karşı karşıya kalabilir ve serbest meslek sahibi kişiler zarar görür. Arkadaşlarınız ve ilişkilerinizle bozulabilir. Gözler ve mide ile ilgili sorunlar sizi rahatsız edebilir. Öğrenciler akademik konularda  zorluklar ile karşılaşacaklar.

Ay burcu boğa olanlar

İşinizde ve girişimlerinizde ayın ilk haftasında başarısızlıkla karşılaşmanız olası. Gereksiz tartışmalar ve kavgalar da mümkün. Çalışma hayatında aksamalar ve kayıplar muhtemel. Görevlerde başarısızlık, profosyonel anlamda küme düşmenizee neden olabilir. Akademik çalışmalarda da zorlanmalar mümkündür. Sağlık sorunları bu dönemde artacak. Bir ameliyat geçirmeniz veya yaralanmanız da olası. Partnerinizin sağlığı konusunda da endişelenebilirsiniz.

10 - 14 Mayıs tarihleri arasında, çeşitli başarısızlıklara rağmen, çabalarınızı finansal kazanca dönüştürmeyi yine de başaracaksınız. Yeni bir ortaklık yürürlüğe girebilir. Dünyevi zevkiniz için lüks şeyler satın alacaksınız. 

15 - 18 Mayıs tarihleri arasında ailenizden uzak durmanız gerekecek. Yorgunluk, gözle ilgili problemler, kan basıncı , tansiyon ve kalp problemi gibi sağlık koşulları sizi etkileyebilir. Gereksiz yere seyahat etmek zorunda kalabilir , fiziksel olarak çok yorulabilirsiniz. 

Giderlerinizi ayın 18’inden sonra kontrol etmeyi başaracaksınız. Başarınız sizi eleştirenlere kapak olacaktır. Finansal kazançlarınızda da artış muhtemel. Aile üyelerinin desteği sizinle olacak. Kavgalar sulh olacak ve anlaşmazlıklar çözülecek. Prestijiniz ve toplum önündeki duruşunuz yücelecek. 

Ay burcu koç olanlar 

Harcamalarınızı kontrol altında tutarak aya başlayacaksınız. Finansal kazançlarda artış da muhtemel. Aile üyelerinin ve sevdiklerinizin desteği sizinle olacak. İdare-hükümetten de destek alacaksınız . 

5 Mayıs'tan sonra, çalışmadaki başarısızlık sizi yerlebir edecek. Finansal aksilikler de üstüne cabası. Sağlık problemleri yaşanacak. Coşku ve neşe eksikliği yaşayacak ve moralsiz olacaksınız. Yönetimin öfkesine katlanmak zorunda kalabilirsiniz. Sizde altta kalmayacak , sebep ve mantığı geride bırakarak agresif bir şekilde iddialı olacaksınız. Kuyumcular ise bazı kayıplara maruz kalmak zorunda kalabilir.

6-7 Mayıs aralığında sizi zorlayan durumlarda rahatlama bulacaksınız 06 ve 07 Mayıs. Çok çalışmanızın sonucunda ödülünüzü alacaksınız. İdareyle olan anlaşmazlıklar çözülecek. Kayıp bir şeyinizi  bulacaksınız. Sindirim ile ilgili problemlerden de kurtulacaksınız. 

10 - 15 Mayıs arasında, rakipler ve düşmanlar daha azgın ve saldırgan olacaklar. Evlilikle ilgili görüşmeler olumlu sonuçlanmayacak. Çocuklar da strese neden olacak. İşinizde aksiliklerle karşı karşıya kalacaksınız. Akışkan maddeleri, aromatik ürünler, kozmetikler ve güzellik ürünlerinde işlem yapan tüccarlar zarar vermek zorunda kalacaklardır. Akademik araştırmalarda başarısızlık da mümkün.

15 Mayıs ve ay sonu arasındaki süreçte, çiftçiler ve iş sahipleri olanlar karlı olacaklar. Tanınmış bireylerle tanışacaksınız. Sevdiklerinizin desteği yanınızda olacak. Pahalı bir şeyler elde edeceksiniz. Çalışmalarınızda ve akademisyenlerde ilerleme mümkün.

Tabi ki herşeyin en doğrusunu göklerde burçlar yaratan Rabbim bilir. 

Şimdiden herkeslere hayırlı Mayıslar olsun …
Takipte kalın 
Yıldızlara Fısıldayan Kadın 
Gülşen Kayıkcı


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: