04 May 2019

Mayıs 2019 - Ocak 2020 : Gökyüzünde Pimi Çekilmiş Bomba Etkisi : Gezegenlerin Meydan Muharebesi Öncesi YüzleşmesiMayıs 2019 değişik bir ay , zira bu ay gökyüzünde gezegen hesaplaşmaları için yüzleşme zamanı. Bunlar belirsiz zamanlar. Gezegenler yavaşça büyük bir çatışmaya hazırlanıyor - 8 Mayıs'ta Satürn Ketu Ekim 2019'a kadar devam eden sıkı kucaklaşmalarını yapıyorlar ve ardından Satürn Yay burcundan çıktığında yani Ocak 2020' de ancak bu kucaklaşmayı bitiriyorlar. 

Mars ise o da bir başka büyük savaşçı 7 Mayıs'ta İkizler burcuna giriyor - Rahu ile birlikteliği başlıyor ve Saturn Ketu kucaklaşmasının tam karşısında Rahu Mars kucaklaşması ….  Bunlar haziran ayındaki büyük taarruz hazırlıkları …

Gökyüzündeki bu görünümden daha önce detayları ile bahsetmiştim . Angarok yoga … Merak edenler tıklasınlar. 

Hepimiz bu toplama bulutları arasında sakin olmalı ve aldığımız her kararın bilincinde olmak zorundayız. Dengemizi korumak ve sabırlı olmak zorundayız.

Mayıs'taki ayrıca önemli başka birkaç gündem daha var. 

7 Mayıs 2019  Akshaya Tritiya: Güneş ve Ay her ikisi de yücelme burcunda. Yılın en iyi günü, bunu daha detaylı yazacağım … Bir sonraki yazımızda … Çok yakında !!!!!! 😋😋😋😋

8 Mayıs 2019 Saturn ve Ketu , Yay burcunun Purva Ashadhada Nakshatrasında  sıkı bir şekilde kucaklaşmaya  başlıyor. Bu kucak kucağa modu Ekim ayına kadar sürecek.

Sırasıyla yazalım :

Saturn Ketu Yay Burcunda , Purva Ashadha  Nakshatra’da

Satürn Ketu kavuşumu artık gökyüzünde , hem de tam tepemizde üzerimizde. Saturn Ketu, farklı Nakshatra'da iken şimdi Yay burcundaki Purva Ashada Nakshatra’da yani aynı yıldız takımı içindeler. Aynı burçta olmakla kalmayıp , aynı yıldıztakımında olmaları sebebi ile dünyayı yaşanılması zor bir yer olan gezegen yapacaklar. 

Bu kavuşumdan en çok etkilenenler , Akrep, Yay, Oğlak ve Kova burçları olacak – tabi ki ay burçlarından bahsediyorum . Bu burçlardan olanların zor deneyimleri olacak , projelerin yapılması, yürütülmesi gereken sorumlulukların ve yaşamın sunduğu şeylerin tadını çıkarmadan önce ödenmesi gereken karmalar …. 

Yay Dharma ve Dinin burcudur - zaten Yay burcundan olan transitler süresince dinlere, kiliselere ve dini yapıların yıkılmasına karşı çok fazla şiddet olayı yaşadık. Hem Satürn hem de Ketu fanatizmi hortlatıp , başkalarına karşı hoşgörüsüzlük yaratabilir. Satürn katı ve köktenci iken, Ketu terörizme ve protesto ile ilgilenir - başsız olan ejderha – alevleri olmasa da çok kışkırtıcı …

İkizler'de Mars - Rahu, Yay’daki Saturn ve Ketu'ya Meydan Okuyor 

Mars 7 Mayıs'ta İkizler'e girer girmez, ay ilerledikçe daha da yoğunlaşan ve ardından Haziran ayında daha da yoğunlaşan bir enerji getiriyor evrene. Mars, 22 Haziran’a kadar İkizler’de olacak ve bu süre boyunca gezegenler arası meydan okumalar tüm hırsı ve şiddeti ile devam edecek. 

İkizler hiçbir zaman Mars için en iyi burç değil  - ama bu yıl Rahu zaten orada ve Satürn ve Ketu Yay burcunda , tam karşısında. Bu durum zaten savaş bahanesi arayan Marsı daha saldırgan ve azgın yapmaktadır.

7 Mayıs, Satürn Ketu ve Rahu'nun Mars üzerindeki etkisi başlar ve Jüpiter'in bu negatif yoğunluğunu azaltacak bir etkis ise maalesef yok . 

Mars ateşli bir gezegen ve Rahu ise öfkeli, ateşin öfkesi yakacak hepimizi . 

Rabbim hepimizi korusun … 

Ez cümle ne yapmak lazım , neye hırs yapıyor isek , azıcık sakin kalmak … Akışına bırakmak ve dua etmek … 

Peki burçları nasıl yakacak , daha önce detayları ile yazım , merak edenler detaylar için tıklasınlar . Ancak burada azıcık özet yazalım . 

Balık burcu :  4. evde Angarak yoga transiti ile anneniz ile çatışmalar ve hoş olmayan durumlar yaşayabilirsiniz. Aile üyeleriyle hayat görüşlerinde farklılıklar yaşayabilirsiniz ve ilaveten ilişkiler daha da gerginleşebilir. Yurtdışı seyahat için şansınız olabilir.  Eşiniz ile ateşli tartışmalara girebilirsiniz. Çocuklar nedeniyle de sorunlar yaşanabilir. 

Kova Burcu : 5. Evdeki Angarak yoga transiti izi sanatta, sporda ve macerada üstün yapabilir ve sizi büyük bir enerji ile doldurur. Kumar ve hisse senedi  piyasasına merak salabilirsiniz.  Romantik ilişkiler ise bu dönemde bozulabilir. 

Oğlak Burcu : 6 evde Angarak yoga transiti ile yaşlılar ile hastalıkları günde olabilir.  Otoriteler ile çatışmalar ve  iş yerinde görüş farklılıkları gündeme gelebilir. Çok sık seyahat etmek mesleğinizin bir parçası haline gelebilir. Mahkeme davalarında küçük sorunlar yaşanabilir.

Yay burcu : 7. evde Angarak yoga transiti ile boşanma veya partnerden ayrılık gündeme gelebilir.  Aile içi şiddet yaşanabilir  ve iftiralara katlanmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca evlilik dışı ilişkiler de yaşanabilir bu dönemde. 

Akrep Burcu : 8 . evde Angarak Yoga transiti ile  kanuni konularda korkunç kavga içine girebilirsiniz. Bu yoga, kaza ihtimalini arttırıyor. Hatta ameliyat geçirmeniz gerekebilir. 

Terazi Burcu : 9. evdeki Angarak yoga transiti ile daha fazla çalışma için yurtdışına gitmeniz gerekebilir. Gurular, öğretmenler ve bilgili insanlar ile çatışmalar yaşanması olası olur .

Başak burcu : 10 . evdeki transit  kavgaları ve yaşlılar ile görüş farklılıklarını gündeme getirebilir. İş nedeniyle seyahat ederken, işyerinde arkanızdan konuşulanlar kulağınıza gelebilir. 

Aslan Burcu : 11. evdeki Angarak yoga transiti  esnasında arkadaşlarınız ve abla veya ağabey ile kavga edebilirsiniz. Para ödünç verme iş, medya, sinema ve hisse piyasaları konularında da kayıplar söz konusu olabilir. 

Yengeç Burcu : 12. evde Angarak yoga transiti esnasında yurtdışına gönderebilirsiniz. Aynı zamanda lüks eşyalar için çok fazla harcama yapabilir ve beklenmeyen büyük kayıplar nedeniyle üzülebilirsiniz. 

İkizler burcu : 1 evde bu transit etkisi sizi kızgın ve sinirli yapar. Hemen tepki vermek isteyebilirsiniz çoğu konuda. Sağduyulu, düşünce veya anlayış olmadan hemen hareket edebilir, kavgaya karışabilir ve zaman zaman çok düşüncesiz, duyarsız ve ayrıca katı olabilirsiniz. Sakin kuzular … 

Boğa burcu :  2. Evdeki bu transit yoga sizi  dürüstlükten uzak tutabilir ve yalana eğimli yapabilir. Yüksek sesle konuşabilir ve sık sık yalan söyleyebilirsiniz. Sivrileşebilir diliniz. Bu süreçte çok para kazanmak için yoğun istek artar ve fırsat bulunur ise  yasadışı kaynaklarını kullanmamak için hiçbir sakınca kalmayabilir. 

Koç burcu : 3. Evdeki Angarak Yoga transiti , sizi mükemmel bir hatip ya da ateşli bir yaklaşıma sahip bir yazar yapar. Ancak aynı zamanda büyük bir alaycı uslup da  verebilir. Söylemlerinizde ve konuşmada açık ve net olacaksınız. İsteyipte diyemediklerinizi , uhde kalmışları teker teker diyeceksiniz.

Tabi ki en doğrusunu göklerde burçlar yaratan Rabbim bilir . 
Rabbim hepimize sükûnet versin ….

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın 

Yıldızlara Fısıldayan Kadın 
Gülşen Kayıkcı


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: