12 July 2019

16 Temmuz 2019 : Parçalı Ay Tutulmasının Burçlar Üzerine Etkisi


16 Temmuz 2019’da parçalı bir ay tutulması yaşayacağız. Meraklar içindeyiz beni nasıl etkiler bu tutulma diye değilmi ???Hahahaha … 

İlk önce şunu demeliyim . Tutulmalar, olağan bir gökyüzü olayıdır. Allah’ın bir Rasi veya Nakshatra'da doğan milyonlara kişiye işkence etmek için yaptığı gezegen oyunu değildir. Her sene bunlar olur … Bizi etkiler mi ? Evet etkiler . Şimdi nasıl ve neden etkilediğini açıklayalım. 

Adım adım gidelim …

Adım 1 : 

Ay Tutulması Ne Zaman Oluşur?
Dünya , Güneş ve Ay arasında hareket ettiğinde ve Güneş ışınlarının Ay'a düşmesini engellediğinde, Ay tutulmuş olur. 

16 Temmuz’da yaşayacağımız tutulma kısmı bir ay tutulması olacak . Kısmi Ay Tutulması: Dünya Ay'ı kısmen örtdüğünde, Kısmi Ay Tutulması yaşanır. 

Astrolojik hesaplamalar, tutulmanın Yay burcundaki Uttarashada Nakshatrada olacağını ve oğlak burcundan dagözleneceğini gösterir.

Adım 2 : 

16 Temmuz’da gökyüzünün resmini detaylı inceleyelim. 

16 Temmuz'daki kısmi tutulma dolunay anından yaklaşık bir saat önce Güneş, Venüs ve Rahu'yu geride bırakırken Mars ve Merkür'e katılarak Ay'ın Yengeç burcuna girdiğinde olacak. Bu esnada aynı zamanda Güneş de üzerindeki baskıyı hafifletebilecek şekilde düğümler  ekseninden kaçıp , Satürn karşıtlığından kurtarır kendini. 

Bu arada Yengeç burcunda retro Merkür ve suları karıştıran zayıf Mars bir miktar kaos yapmaya devam ediyor. Güneş, 21 Temmuz’da retrograd Merkür’ün üzerinden  geçecek ve teknik olarak Temmuz ayının sonuna kadar hem Merkür hem de Mars’a bir yanma durumu (Güneş’in yakını) yaşayacaklar. Mars'ın yanması ise Ağustos ayına kadar sürüyor, ateşli gezegen yansın o , yansın kavrulsun … 

Haziran ayının ortasından bu yana, Güneş'in İkizler'de, Rahu ile koyun koyuna  ve Ketu ile bir retrograd olan Satürn ile karşıt açıdadır. Bu konumda Güneşin her yönden gelen dengesizlikle karşı karşıya kalmasıyla bizler bizi ileriye götürecek olan en iyi rotanın ne olduğunu anlamak zorlanabiliriz. 

Adım 3 

Tutulma gündemi ne olacaktır ?

Bu bir kısmi bir tutulma,  tam tutulma değil, bu nedenle tutulmadan hemen sonra oluşan Dolunay - Evrenimizin Güneşinden aldığı enerjiyi korur - Dolunay enerjileri , kısmı tutulma enerjisini sönümler.  Bunun gibi kesişme noktalarının meydana geldiği yerlerde, manyetik enerji katlanarak artar ve kutsal enerjinin galaksimizde daha da odaklandığını söyleyebilir.  

Ketu - Güney Düğümü - bu kısmi tutulmanın sebebi ve Yay'da Satürn ile koyun koyuna. Satürn görev ve sorumluluk gezegenidir; Ketu, kendi kendine soruşturma ve dünyanın meselelerinden kopma gezegenidir. Bu görünüm itibari ile Mars- Ketu kuralı geçerlidir - yani Ketu bu durumda Mars gibi davranır. Mars gibi davranan Ketu  Satürn ile çatışma yaşayabilir, kuralsever Satürn Ketu'yu düzen ve sorumluluklara çağırır. 

Bu tutulma, Zodyağın dokuzuncu doğal evi olan Yay burcunda gerçekleşir. Dokuzuncu Ev, öğretmen, guru, profesör, yabancı diyarlara seyahatler, servet, baba, ibadet, yasal meseleler, eczane , şifa, erdem, torunlar, asalet ve cömertliği yönetir. Bunlar önümüzdeki altı ay boyunca dikkatimize sunduğunu görmeyi umabileceğimiz konular. 

Ez cümle toplumsal olarak düşündüğümüzde , toplumsal erdem ve ahlaklılık sorgulamalarımız artacak. 

Adım 4 

Şimdi Temmuz ayı ay tutulması esnasında neler yapmak lazım , neler yapmaktan kaçınmak lazım ? İşte işin aslı burası …

Yapılmaması gerekenler:

Normalde tutulmalarda Güneş ve Ay'ın ışınları hem  Vedik kutsal metinlerinde hem de bilim adamlarına göre zararlıdır, bu yüzden tutulmaya doğrudan çıplak gözlerle bakmamanız ve tutulma ışınlarına maruz kalmamanız önerilir. 

Pişmiş yiyecekler tutulma sırasında çok çabuk bozulur , tutulma süresi boyunca hiçbir şey yemeyin veya içmeyin. Yemek pişirdiyseniz, mutlaka dolaba koyuverin, açıkta bırakmayın.
Hamile bayanlara tutulma ışınlarına maruz kalmamak için şiddetle tavsiye edilir.
Tutulma sırasında seyahat etmekten kaçının.

Tutulma süresi boyunca herhangi bir önemli fırsat gelirse , tekrar tekrar düşünün , belki de fırsat değildir.

Bu süre zarfında seks yapmaktan kaçının.

Ne yapmalı:

Tutulma dönemleri Allah’a ibadet etmek için mükemmel  zamanlardır. Tutulma süresi boyunca yapılan herhangi bir dua, normal günlerden daha fazla sonuç verecektir, zira tutulma dönemlerinde boyutlar arası kapılar açılır. Yapılan hayır işleri size iyi faydalar sağlar. Tutulmadan sonra banyo yapın ve tutulma sonrası yemek yiyin

Adım 5 

Seni beni nasıl etkiler ? 

Janmarasi yay olanlar :  İyi : Rahatlık, iyi ruh hali 
Janmarasi akrep olanlar : Kötü : Engeller, maddi kayıplar
Janmarasi terazi olanlar : İyi : Kazanımlar, mutluluk
Janmarasi başak olanlar : Kötü :  Huzurun olmaması, güvensizlik hissi 
Janmarasi aslan olanlar : Kötü :  Hayal kırıklıkları, üzüntü
Janmarasi yengeç olanlar : İyi : Mutluluk, sağlık, zenginlik
Janmarasi ikizler olanlar : İyi : Saygı, kazançlar
Janmarasi boğa olanlar : Kötü : Kayıplar, stres ,  gerginlik, endişeler
Janmarasi koç olanlar : Kötü :  Mental huzursuzluk
Janmarasi balık olanlar : İyi : Başarı, kazançlar, yetki alma , terfi 
Janmarasi kova olanlar : İyi : Refah, konfor, kazanç seviyesinde artış 
Janmarasi oğlak olanlar : Kötü : Yaralanmalar, kayıplar , üzüntü

Rabbim hayırlara nasip etsin 
Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın 
Gülşen Kayıkcı


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: