08 August 2019

11 Ağustos 2019 : Şükürler Olsun Jupiter Tam Gaz İleri !!! Indra'nın Bereketi Evreni Sararken !!!Bildiğimiz üzere gökyüzünün bereketli gezegeni Jupiter biraz ağırdan aldı kendini, gerilerden felan geldi amma artık tamam . Jupiter tekrar sahnede ...

Jupiter Jyestha Nakshatra’da düz hareketli : 11 Ağustos 2019- 4 Kasım 2019

Şimdi hem Jupiteri hem de Jyetisha'yı bilmek lazım ki bu ne demek anlayalım . 

Jupiter kim ? 

Jüpiter Guru - yani Brihaspati olarak da bilinen "öğretmen", Hint mitolojisinde Tanrıların ilahi öğretmeni, Vedik astrolojisinde en faydalı gezegen. İlginçtir, klasik astronomide paralelliği vardır. Güneş sistemindeki en büyük gezegen olarak, onun zararlı doğası, Dünya'yı kuyrukluyıldızlardan ve diğer küçük gezegensel bedenlerden Kuiper kemerinden koruduğu yerdedir. 

Jüpiter olgunlaşmış ve akıllı bir gezegendir. Yüksek bilgeliği ve zekayı temsil eder. İyi bir yargı, bilgeliğin temeli, Guru'dan gelir. Ayrıca bilgi ve maneviyatı temsil eder. 

Jupiter sezgiyi temsil eder ve dolayısıyla bir Vedik doğum haritasında Jüpiter astrolojiyi ve diğer mantrık yönlerini temsil eder. Jupiter dharmayı destekler ve bu nedenle yasama ve adalet için çok önemli bir gezegendir. 

Jyestha takım yıldızı nedir ?

Bu nakshatra, zodyakın 18. Nakshatra'sıdır ve Vrshchika yani Akrep burcunda  16 ° -20 '- 30° -00' arasındadır. Bu Nakshatra, istihbarat gezegeni Buddha'ya  yani Merkür’e aittir, ancak Akrep burcunun patronu da ateşli Mangala yani Mars’tır. Sonuç olarak, bu Nakshatra'da insanoğlu , Buddha (Merkür) ve Mangala (Mars) niteliklerinin bir karışımına sahiptir. Özünde saldırgan olmalarına rağmen, saldırganlıkları entelektüel düzeyde daha fazla olur insanoğlu , zira örnekleri son birkaç gündür medyada yaşıyoruz ( Müzdat Gezen ve Metin Akpınar olayı gibi daha çok olay yaşayacağız yani ...) 

Jyestha , Sankristçe’de “en yaşlı” anlamına gelir. Sembolü ise , ilahi korumanın bir göstergesi olan yuvarlak bir tılsımdır ve bu yuvarlak çember otoriteyi temsil eder ve okült uygulamalara geçmiş yaşamlardan kefaret anlamına gelen bir tür madalyayı temsil eder. 

Bu takımyıldızın ilahi sembolü , tanrıların kralı Indra'dır ve yağmur yağdırdığı ve zenginlik getirdiği için bereket tansırı olarak da anılır. Hahahah , yağmur tanrısı ise şemsiye ile simgelenir. Bolluk bereket dağıtısıcı Jüpiter , Bereket Tanrısı Indra tarafından yönetilen bu takımyıldızından geçerken bütün olumlu niteliklerini ortaya çıkarır. 

Indra, kahramanların koruyucusu ve ilahi avcı ve savaşçıdır. Vedik astrologlar, bir zamanlar sadece kullanılan 18 nakshatra kullanırdı, çoookkk eskilerde ve Jyeshta'nın son takımyıldızı olduğu kanaatindeydiler. O kadar yani …

Ayrıca bu takımyıldızının karanlık tarafı ise bize, kendi kendini sokan ve buna rağmen olumlu dönüşüme yol açan Akrep kuyruğunu da hatırlatıyor. 

Özetler isek , Jyestha  evrenin gizemleriyle yüzleşmek, korkularıyla yüzleşmek ve onları dönüştürmektir isteyen bir takım yıldızıdır. 

Jüpiter, bu takımyıldızda ruhsal enerjiden maddesel enerjiye dönüşebileceği, net kararlar alabileceği ve maddi dünyayı onurlandırabildiği için gayet başarılıdır. Bu nedenle manevi ve maddi enerjilerle ve onların dengelemeleri ile bereketlenmeyi  iyi yapar.

Jyestha Nakshatra’dan  Jüpiter geçişi egoyu ya da gururluluk hissini artırabilir ve adil olma ve insan yönetimi becerisini de yan etki olarak büyütebilir.  İşte bu, Jüpiter'in bu nakshatra'nın özelliklerini genişletme şeklidir. Bu transit hareket esnasında Jupiterin  teması zaten yeteri kadar mistik bir burç olan Akreb burcunu  Okült ve Tasavvuf alanında daha da yüceltiyor . 

Peki bunca şeyden ne anlamalıyız … Jupiterin Jyestha nakshatrasından geçişinde , yani bereket gezegeninin bereket tanrısının yıldız takımında olan misafirliğinde , okült ve tasavvufa yönelen kazanır. 

Bireysel anlamda çözüm istediğiniz sorunlara çözüm için dua , ibadet ve meditasyon ihmal edilmemelidir, toplumsal alanda ise, toplumun bilgilendirilmesi  ve farkındalık çalışmalarına hız verilmelidir…

Eeee , şimdi bu Jupiter , Jyestha'da düz harekete geçince sana bana ne olur ?

Vedik astroloji ilkelerine göre Jüpiter, Ay'ın doğum sırasındaki yerinden - buna Janmarasi diyoruz -  2., 5., 7., 9., 11. evlere yerleştirilirse olumlu sonuçlar verir. Kalan evlerde de olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bununla birlikte, Jüpiter, Vedik astrolojisinde en faydalı gezegen olarak düşünülür. Transiti de  çok önemlidir çünkü burç değiştirdiğinde  Güneş ve Merkür gibi gezegenlerin aksine, bu transit etkisi kendini ayan beyan hissettirir. 

Janmarası Akrep :

Jüpiter Janmarasiden sonraki 1. evde olduğunda , yani Jupiter ayınızın tam üzerinden geçerken , hayatta bazı engeller getirir.Zihinsel gerginlikler, memnuniyet ve tatmin eksikliği ile birlikte devam etmektedir. Sağlık aynı zamanda bozulmaktadır. Anadil aynı zamanda başkalarıyla tartışmalara meydan okumak için bir eğilim geliştirir. Bununla birlikte, bu manevi ve erdemli araştırmalara düşmek açısından çok olumlu bir dönemdir. Kişi  ayrıca bir çeşit korku geliştirir ve kaygı sorunlarıyla karşı karşıya kalır, bu nedenle maneviyat uygulamak doğal olarak yardımcı olur.

Janmarasi Terazi :

Jüpiter Janmarasiden sonraki 2. evde olduğunda ,  pozitiflik gelir hayata bakış açımıza, çünkü servet ve kazançlarda keskin bir artış olur. Ayrıca topluluktan bir ödül veya tanınma alma ihtimaliniz var. Bu dönemde kehanet yetenekleri geliştirirsiniz. Ne dediyseniz sık sık ortaya çıkar, şom ağızlı olma sendromu . Ailenle olan ilişkiniz çok gelişir. Sağlık iyileşme de hız kazanıyor. Evli insanlar için, bu dönemde doğum yapma şansı yüksektir.

Janmarasi Başak :

Jüpiter Janmarasiden sonraki 3. evde olduğunda  kişi yaşamda bazı zorluklar yaşar. Engeller yüzünden işler yavaşlar. Paranın bir kısmının kaybedilmesi mümkün olduğu için bu, mali açıdan iyi bir dönem değil. Ayrıca işvereninizle sorun yaşayabilirsiniz. Bu dönemde kardeşler ve arkadaşlar ile ilişki de sorun yaşanır. Sağlık konularında çok dikkatli olmalısın. Kısa bir dini gezi bu dönemde mümkündür veya muhtemelen bazı manevi faaliyetlere de çekilebilirsiniz. 

Janmarasi Aslan :

Jüpiter Janmarasiden sonraki 4. evde olduğunda  kişi karışıklık yaşar. Akrabalarınız ve aileniz ile samimi olmaya çalışmalısınız. Mülkiyet konuları  için çirkin bir dzaman olabilir, bu yüzden şimdiden kaçının.Bu esnada trafikte ve uzun yolda sırasında dikkatli olmalısınız ve seyahatlerden de kaçınılmalıdır. Ayrıca, finansal dengeyi korumak için gereksiz masrafları azaltmanız gerekiyor. Bununla birlikte, işinizi devam ettirmek için para ödünç vermeniz gerekebilir. Anneyle olan ilişkiniz de o kadar iyi acı çekebilir ki, özen gösterin.

Janmarasi Yengeç :

Jüpiter Janmarasiden sonraki 5. evde olduğunda  kişi yaşamın tüm alanlarında iyileşme gözler . Aşk ve merhamet artar. Çocuklar çok destekleniyorlar. Bu dönemde dualarınız kabul edilir. Toplumdaki konumunuz da yükselir . Ruhsal eğilim de bu süre içerisinde artar. Yatırım ve spekülasyonda kâr beklemek için iyi bir zaman. Mali durumunuz da muhtemelen iyileşecektir. Bekarlar, bu süre zarfında özel biriyle de karşılaşacak. Bu geçiş süresinde çalışma ile ilgili konularda iyidir.

Janmarasi İkizler :

Jüpiter Janmarasiden sonraki 6. evde olduğunda  kişi uğursuz sayılır , çünkü 6. ev nazik  bir evdir ve Jüpiter de evin anlamını genişletir. Bu durumda, Jüpiter, sağlık konularını, harcamalarını, borçlarını ve iş arkadaşları ve meslektaşlarıyla ilgili sorunları artırır anlamına gelir . Zihinsel barış ve mutluluğu sürdürebilmek için bu alanlarda dikkatli olmanız gerekir. Ayrıca hırsızlığa dikkat etmelisiniz. Yarışmacılar bu süre zarfında sizi olumsuz yönde etkilemeye çalışabilir. Bazı yasal konulara zarar verebileceğinden, gölgeli faaliyetlerden ve tartışmalardan uzak durmak daha iyi olur. 

Janmarasi Boğa :

Jüpiter Janmarasiden sonraki 7. evde olduğunda  kişi bazı bölgelerde rahatlama yaşamaya başlar. İş arkadaşları yeni ortaklıklar aramaya başlarlar. Yaşlılarla olan ilişkiniz de gelişir. Eş ve çocuklarla karşılıklı birbirini anlama da artar. Genel olarak, iyi bir sağlık, samimi ilişkiler ve daha iyi statüye sahip olursunuz. Bazı verimli geziler de bu süre içerisinde gerçekleşir. Bu dönem ayrıca güçlü evlilik umutlarıyla da ön plana çıkar.  Sosyal hayat çok hiperaktif olur ve arkadaşlarınızla birlikte olmaktan zevk alırsınız.

Janmarasi Koç : 

Jüpiter Janmarasiden sonraki 8. evde olduğunda  kişi  hayatta başarılı olmak için daha fazla çalışmanız gerektiği anlamına gelir. Bu dönem, aşırı harcama yapabilir ve çok seyahat edebilirsiniz. İş dünyasındaki bazı ani sorunlar da ortaya çıkabilir. Sağlık da bu süre zarfında diplere dalabilir. Dava konularında da dikkatli olmalısınız. Barışı korumak için aile ve arkadaşlarınızla herhangi bir tartışmadan kaçınmak en iyisi olacaktır.

Janmarasi Balık : 

Jüpiter Janmarasiden sonraki 9. evde olduğunda  kişi bu olumlu etkiyi çokça hisseder. Bu, profesyonel olarak büyümek için mükemmel bir zamandır. Mali durumunuz da gelişir ve patron ile olan ilişkiniz de gelişir. Aslında, geçiş döneminde bir artış veya terfi alırsınız. Jüpiter ayrıca bilgelerin ve rehberlerin bereketini getirir. Birçok dini faaliyet gerçekleşir. Bu zaman ayrıca birine bağlanmak için iyi bir dönemdir. Ayrıca yurtdışına gidebilirsiniz!!!! Yabancı damat sendromu , hahaha ...

Janmarasi Kova :

Jüpiter Janmarasiden sonraki 10. evde olduğunda  kişi zihninde olumsuz düşünceler ve duygular ile boğuşur. Gerçekleştirilmemiş arzular yüzünden duygusal olarak memnun kalmazsınız. Bu süre zarfında yaşlılar ve ailelerle çatışmaları önlemek en iyisi olacaktır. Mülkiyet konularında bazı kayıp da mümkündür. Bütün bunlar zihinsel sıkıntıya yol açabilir, bu nedenle daha sabırlı olun ve sakin olun. Dini yerleri ziyaret etmek iyi olur.

Janmarasi Oğlak : 

Jüpiter Janmarasiden sonraki 11. evde olduğunda  kişi toplumdan saygı, prestij ve yüksek konum algısı alır.  Çocuklar bu süre zarfında destekleyicidir  ve ilişkiler sevecenleşirler. Çabalarınızda başarı elde edersiniz ve muhalefeti devirirsiniz. Yaşamın lüks, mücevher, araç ve mülk gibi sunduğu maddi konforlardan da keyif alırsınız. Arzularınız da aşk konusuyla karşılanır. Gelir de bu süre içinde zirveye vurur ve bu nedenle iş karı tavan yapar. Muhtemelen de iyi bir sosyal itibara sahip olursunuz.

Janmasri Yay : 

Jüpiter Janmarasiden sonraki 12. evde olduğunda  kişi karışık hisseder. Harcamalar bu süre zarfında artar, ancak manevi faaliyetlerde harcama olasılığınız yüksektir. Bu dönemde çocuklarınızdan uzak durun ve biraz yalnız kalın. Maneviyata olan ilginiz bu süre içinde artacaktır. Bazı uzun mesafe yolculukları da gerçekleşebilirsiniz. Bu dönem ayrıca ticari konularda zorluklar getirir, bu yüzden ihtiyatlı olun.

5 Kasım 2019 sonrasında ise , Jupiter kendi burcu olan yay burcuna geçecek. O zaman da bana bana ne olacağın da o zaman yazarız kuzular. 

Indra bereketi sarsın sizi ... Hayırlara vesile olsun ...

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın 
Gülşen Kayıkcı


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: