20 August 2019

Marsı Tanıyalım


Mars cesareti ve vahşeti ile savaşı başlatan ve devam ettiren ham gücü sembolize eder. İki yaşındaki birinin mantıksız öfkesi, bir balo salonu dansçısının hırslı zarafeti, hapishanesiden kaçan korkak, idealist ve hoşgörüsüz otoriteler ve istismarın tam adı. Bunlar, doğum haritamızda Mars'tan etkilenebilendiğimiz özelliklerden yalnızca bazıları ...

Mars'ın en yüksek ve en etkin anlamıyla mizacında kaba kuvvetten çok daha fazlası var. Saf macera ve kovalamaca keyif verirken, Mars enerjilerini eğittiğimizde ise Mars en iyi performansını verir; bu enerjinin yarattığı tutkuyu ve agresif arzuları odakladığımızda başarı mutlaka gelir. Yokuş aşağı kayak yapan yarışçısı, en hızlı zamanı yalnızca hızla değil, çiğ kontrolü ve ince ayarlarla korur . 

Nasıl ki kayakçı için yerçekimi kuvveti, uyarıyı beklemek ve harekete hazır olmak, en gürültülü kükreme olmaktan daha etkili olabilirse , işte Mars da bunu  yapar. 

Mars gezegenine tekabül eden eski Babil savaş tanrısı ve yıkım tanrısı olan Nergal'dir. Tutkuyla ve sadakatle, yeryüzünü yönettiği tanrıça Erişkılal'a adamıştı. Afrodit'in sevgilisi Yunan savaş tanrısı Ares, savaşın şiddetini ve katliamını cesaretlendiren güçlü ve hatta acımasız bir savaşçıydı ve Hephaistos,

Mars, bu gezegenin ham gücü, yokuş aşağı bir kayakçının zarif tekniği ve dinamizminde gösterildiği gibi, beceri ve incelikle ısındığında en yüksek ifadesini elde eder.

Afrodit'in kıskanç kocası, sevgilileri altın bir topun içine sakladı. Bununla birlikte, Ares daha yüksek niteliklere ve onun Roma eşdeğeri Mars'a adını verdi, tamamen soylu ve daha belirgin bir figür. Toprağın bir tanrısı olan Mars, Roma'nın korkunç koruyucusu ve ikinci sırada sadece Jüpiter olarak saygı görüyordu.

Mars, psikanalizci Carl Jung'un "bireyselleşme" konusundaki seminal çalışmasında göze çarpan özelliklere sahip. Bu terimi, hayatımızın ikinci yarısında, psikolojik olgunlaşma ve kendini gerçekleştirme sürecinden geçtiğimizde tanımlamak için kullanıyoruz. Güçlü ve sağlıklı bir Mars'ı geliştirerek, eylemlerimiz emin ve etkili hale gelir ve biz gerçekten birey oluruz.

Mars'ın doğum haritamızdaki konumu, davranış biçimimizin doğasını ve gücünü gösterir: zorlukları çözüp çözmediğimizi. Hayatta bize karşı olanlarla mı yoksa etrafımızda olanlarla mı olduğumuzu. Cesaret ve güveni. İster çarçabuk dağılma eğilimini gösterelim. Ister seçeneklerimizi  dikkate almayalım. İster hızla, ister yavaş yavaş ...

Mars, bizi savaşçı mı diplomat mı olmaya , ne tür davranış seçmeye ve (erkek) rol modelleri izlediğimizi incelemeye davet ediyor. Mars, bize adrenalin acelesinin sevincini yaşatmak, saldırmak ve hatta yok etmek için yol gösterebilir veya ülkemizde savunma yapmak ve diğerlerini zarar görmemek için savaşçıların amaçlayan cesaretini tetikleyebilir. Bu gezegen genellikle spor, dans ve macera alanlarında mükemmellik ve cesaret gösterenlerle ilişkilendirilir.

Mars'ın Ay'a ihtiyacı var , çünkü Mars'ın etkileşime girmesi, hareketlerini dönüştürmesi ve onları mükemmel ve olumlu hale getirmesi için bir madde eşyasına ihtiyacı var. Mars,  ayrıca Venüs'le dünyayı dolaşmaya çalışırken daha etkili ve kalpleri çok daha mutlu ediyor...

Detaylar için takipte kalın 
Gülşen


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: