27 December 2019

Yıl 2020 : Bir Devrin Kapanıp Başka Bir Devrin Başladığı Yıl : İnsanoğlu Dönüşürken !!!


Astrolojide her an önemlidir. Gezegenlerin ve Ay ile güneşin hareketlerini sürdürmeleri ve biz astrologların yorumladığı göksel kalıpları oluşturmalarının kozmik saati geçmez. Göksel cetvel nizamidir , şaşmaz , ne olacağı bellidir. Bu arada biz insanoğlulları ise geçen her dakikadan yaşamımızın tümü içinde bir tat, bir anlam ya da bir mesaj alırız.

Astrologlar ise bu göksel kalıpları takip eder ve yorumlar. Bazı kalıplar kesinlikle diğerlerinden daha etkileyici olur. Özellikle, iki veya daha fazla gezegen, döngüleri boyunca birbirlerine kardinal açılar (0, 90, 180 derece) oluşturduğunda, belirgin küresel gelişmeler harekete geçirilir.

Şimdi 2020 yılında da önemlik göksel kalıplar yaşanacağını söyleyerek, bu makalenin detaylarına doğru ilerleyelim.

2020 yılı insanlık için bir dönüm noktası olacağından , 2020 öncesi ve 2020 sonrası diye bir kavram geliştireceğiz biz insanoğlu.

Öncesinde 2020 yılının gezegen hareketlerini bir özetleyelim.

Not : Tropik zodyak esas alınmıştır. Yani batı astrolojisine göre yorumlayacaksınız.Buradan baktığımız 2020 yılında gezegenlerin retro hareketi olmayanını bulamıyoruz. Yani tüm gezegenlerin retro hareketi olacak , 2020 dursun zaman denilen bir yıl olacak.

Merkür ile başlayalım


Akıl fikir gezegeni olan Merkür, 2020 içerisinde 3 kez retro yapacak  ve bu gri hareketliliğin tamamı su grubu burçlarda olacak. Duygusal geriye dönüşler yaşayacağız.

Venüs ne yapacak derseniz ?


Para ve aşkın hükümdarı ise Mayıs ile Haziran dönemind egeri harekette olacak  .

Peki ya Mars ?


Bir sonbahar retrosu yaşayacağız Mars ile .

Peki ya gökyüzünün bereketli Jupiteri ne yapacak ?


Tüm yaz boyunca retro harekette olacak bir ton ton Jupiter dede...

Peki ya karmanın efendisi Satürn'den ne haber ?


Tüm yaz boyunca retro harekette olacak bir Saturn'ümüz var.

Peki ya diğerleri ?


Eeeee, yani ne anlayacağız ...

Yukarıda 2020 yılı için yaklaşmakta olan gezegen transit ve retrolarının bir özetini görüyosunuz. Hem yavaş hareket eden hem de hızlı hareket eden gezegenlerin transitleri ve retro hareketleri  kişilerin yaşamları üzerinde farklı bir etkiye sahip. 2020 yılı, hem olumlu hem de olumsuz etkileri olacak bazı ana gezegen transitleri ile bizleri şaşırtacak ve gelecek on yıldaki büyük olayların tetikçisi olacak. 

Nasıl mı ? Teker teker başlayalım anlatmaya . 

2020 yılında, üç ana gezegen döngüsü tamamlanacak ve yeni döngüler başlayacak. Bu durum toplumsal bir sıfırlama , resetlenme ve sonraki on yılda (2020-2030)boyunca meydana gelen "Büyük Dönüşüm" ün başlangıcı anlamına gelir.

Bakınız şekil herşeyi anlatıyor .


• Satürn-Pluto kavuşumu 10 Ocak 2020'de gerçekleşecek ve 34 yıllık yeni bir döngü başlayacak. Bu, Ceres ve Mars ile birleşik bir kavuşum olacak. 

• Jüpiter-Pluto kavuşumu 31 Temmuz 2020'de gerçekleşecek ve yeni bir 12.5 yıllık döngü başlayacak. Bu aynı zamanda asteroit Pallas ile bileşik bir görünüm olacak. 

• Jüpiter-Satürn kavuşumu 2 Kasım 2020'de gerçekleşecek ve yeni bir 20 yıllık döngü başlayacak. 

Satürn-Pluto ve Jüpiter-Pluto kavuşumları Lyider ve Aquila yıldızlarının himayesinde, sidereal Yay burcunda meydana gelir. Yani vedicte yay burcunda ...

Bu görünümlerin tümü Eris'e kare açı yapacak ve bu gezegenlerin Eris'le olan döngülerini katalize edecek. Pluto-Eris döngüsünün son çeyreği 2020 Ağustos'unda başlıyor. Pluto'nun Eris ile olan jeosantrik karesi ise Ocak 2020 ile Ekim 2021 arasında gerçekleşiyor.

2021 yılında, Jüpiter-Uranüs ve Satürn-Uranüs karşıtlıkları meydana gelecek ve kendi döngülerinin son çeyreğine başlayacaklar. Bu durum ise sosyopolitik, ekonomi, para birimleri, internet ve diğer teknolojilerdeki köklü yıkıcı değişime neden olacak. 

2022 yılında, Jüpiter ve Neptün, önceki 12.7 yıllık döngüsünü tamamlayacak ve yeni döngülerine sidereal Kova'da yani Vedic astroloijisine göre kova burcunda başlayacaklar. 

2025 yılının Aralık ayında, Saturn ve Neptün, 1989'da başlayan bir önceki 36.4 yıllık döngüsünü tamamlayacaklar ve yeni bir 35.5 yıllık döngüye başlayacaklar. Saturn neptün döngüsü ile birlikte Jüpiter-Neptün transitleri özellikle toplumun ideolojilerinin oluşumunda olağanüstü derecede önemli bir evrimsel dönüşe neden olacak.

Kronolojik olarak listeler isem : 

Satürn Pluto kavuşum : 12 Ocak 2020

Satürn 2020 yılının tamamını Pluto ile kavuşum halinde geçirecek. 

Jüpiter, Satürn ve Plüton 2020’nin büyük bir kısmında Oğlak burcunda

Mars Şubat ve Mart 2020'de Oğlak'taki Jüpiter, Satürn ve Pluto'ya katılarak , kavuşum yapacak. .

Satürn Kova burcuna girecek 23 Mart 2020 - 16 Haziran 2020

Satürn 17 Haziran 2020 - 17 Aralık 2020 arasında Oğlak burcunda olacak 

Satürn Kova burcuna 18 Aralık 2020’de yeniden girecek. 

Ez cümle oğlak burcunda Mega buluşma olacak ve  Mars, Jüpiter, Satürn ve Pluto ile olan gezegen yakınlaşması dünyayı bildiğimizin dışında değiştirecek. Bu görünüme “Kozmik Sıfırlama” denir. Bu durum dünya ekonomisinin yeniden canlanması, yükselmesi anlamına gelir. Bu güne kadar gelmiş olan yönetim tarzının değişmiş olması anlamına gelir. Tropik zodyakta Yengeçteki Kuzey Düğüm önce İnsan, sonra çevre ve daha sonra kâr anlamına gelecek. Oğlak burcundaki Güney düğümü kamusal statü yerine insanla, çevreyle, hayvanla daha duygusal bir bağ kurmayı tetikleyecek. 

2020 boyunca koç burcunda olacak olan, yaralı şifacı Şiron ise teknoloji , sağlık ve iyileşme ile ilgili alanlarda atılım vaat ediyor. Sağlık sisteminin daha çok ilerlediğini gözleyeceğiz hep birlikte . 

Pluto, her şeyde var olan değişim, ölüm ve yeniden doğuştur. Dönüşüm, güç, saplantı, tabu, seks, sırlar ve toplumun suçlu unsurları, yıkım ve yeniden yapılanma, ölüm ve yıkımdır. Benliğin ölümü ve yenilenmesi. Güç mücadeleleri. Pluto, radikal bir dönüşüm yapılan yaşam alanı. Direniş boşuna. Gidip değişikliklerin akışına bırakalım kendimizi. Kıskançlık, suçluluk, utanç, gizli ajandalar ise Pluto'nun karanlık yüzü. 

Ez cümle biz dönüşeceğiz , Dünya değişecek ...

Eski dünya paradigmamızın bozulması ve yeninin doğuşu yaşanacak. Bırakalım da işler aynı şekilde devam etsin demek sadece boşa harcanan çabalarla sonuçlanacak ve daha da kötüsü, dönüşmesi gereken tüm altyapıların birer birer kendi elimizle yıkıldığına şahit olacağız. Direniş boşuna , dönüşüyoruz ...

Peki sen ben nasıl dönüşeceğiz ?

Yükselen koçlar 

2020 Yılı, coşkunuzun yanı sıra güven seviyenizi de artıran bir yıl olacak. Başarı tohumları yıl başlarken ekilecek. Hayalleriniz için şimdi temel kazma zamanı ve yıl boyunca becerileriniz geliştirebilirsiniz. Geleceğinize odaklanın. Bu yıl, profesyonel arenada tamamen yeni deneyimler yaşayacaksınız. 

Yükselen boğalar 

2020 yılında sosyal yaşamınız, yaşamınızı canlandırmanıza yardımcı olacak şekilde büyüyecek. Hayallerinizin çoğu şimdi gerçekleşiyor.Becerilerinizi güçlendirmek için dönemi iyi kullanın. Engelleriniz bol olmakla birlikte, başarıya ulaşmak için daha azimli olun. 

Yükselen ikizler 

2020 Yılı İkizler önceliklerini sorguluyor. Bu yıl size ek sorumluluklar veriyor. İhtiyaçlarınız ve istekleriniz yıl ilerledikçe bölünecek. Satürn peşinizde ... Öneliklerinizi ve sorumluluklarınızı doğru belirleyin. 

Yükselen yengeçler

2020 yılında deneyimleriniz artar ve bu durum kendinize olan güven düzeyinizi artırı. Tüm geçmiş çabalarınız meyve vermeye başlar, ancak kendinizi mutlu hissetmeniz biraz zaman alır.

Yükselen aslanlar

2020 yılı boyunca hayatınıza yeni hedefler koyacaksınız. Herşeye rağmen ilgi odağınızı ve hayat görüşünüzü değiştirin. 

Yükselen başaklar 

2020 yılı sizden çok çaba ve büyük performans bekliyor. Yıl boyunca kendinize olan güveniniz artar ve aileniz ve arkadaşlarınızdan iyi destek alırsınız.

Yükselen teraziler

Terazi burcuları, yıl boyunca güvenli ve tatmin edici bir yaşam sürdürebilecekler. Bu yıl akademik anlamda birşeyler yapmak , bir şeyler yazmak, yeni bir dil öğrenmek için ideal bir zaman.

Yükselen akrepler

Akrepler 2020 yılında yaşamdaki ideallerini yenileyecek ve hayat hedeflerine büyük bir değişiklik getirecekler. Kararsızlık dönemlerinizi artık bitecek. Kararlı olun ve ideallerinizin peşinden gidin. 

Yükselen yaylar 

2020 Yılı, yay insanlarına ilerleme için yeni ilham kaynakları ve fırsatlar sunaak. Ancak, girişimlerden önce net bir plan hazırladığınızdan emin olun. Hedeflerinize odaklanın ve daha hızlı hareket edin , başarı sizinle . 

Yükselen oğlaklar

2020 yılının gezegen konumları, yeteneklerinizi ve becerilerinizi şimdiye dek keşfedilmemiş yönlerinizi daha dikkat çekici bir şekilde kullanmanıza yardımcı olacak. Takım çalışması ve işbirlikçi anlaşmalar oldukça fazla para kazandıracak.

Yükselen kovalar

2020 yılında, Kova insanlarını daha yaratıcı ve ilham verici olacaklar. Gezegenler, sosyal yaşamınızdaki sert değişiklikleri zorunlu kılacak. Sosyal çevreniz genişleyecek ve yeni tanıdıklar edineceksiniz. 

Yükselen balıklar 

2020 yılında, Balıklar, yaşam yollarında büyük bir dönüşüm görecekler. Yeni arkadaşlar, tanıdıklar bu yıl işinize yarayacak.

2020 yılı büyük değişimlerin başladığı yeni bir dönem olacak. tam tabiri ile bir devrin kapanıp , bir devrin başladığı yıl olacak. 

Hayırlara vesile olsun inşallah

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın 

Yıldızlara Fısıldayan Kadın
Gülşen Kayıkcı 


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: