16 March 2020

Doğum Haritası Yorumlarken Az Bilinen Karmik Analiz Teknikleri: 9 Eşsiz İpucu : Doğum Haritasında Ruhun Yolculuğunu Anlama Klavuzu ...


Hepimiz arzularımızla doğarız, hepimizin bir nefsi vardır. Jyotish, yani Vedic astrolojisi insan arzularını belirlememizin en etkin yollarından biri. Peki nasıl ? Hadi başlayalım anlatmaya ...

İpucu 1 : Bu hayatta neler arzuluyorsun ?

Adım 1 : 
Atma Karaka'nızı (Soul Planet- Ruh Gezegeni ) bulun. Nasıl buluyorduk diyenler tıklasınlar. 

Adım 2 : 
Navamsha haritasındaki Atma Karaka'nın konumunu bulun. D9 karitasında Atma Karaka gezegenin bulunduğu burca Karakamsha diyoruz. 

Adım 3 : 
Karakamsha haritasındaki 11. Evi bulun. 
Buradaki herhangi bir gezegen ya da bu burç ve bu burcun efendisinin burcu ve onun özellikleri, ruhunuzun arzuların belirlenmesinde yardımcı olacaktır.

Örnek yapalım : 
Atma karaka : Merkür 
Navamsa'da atma karaka Yay burcunda . Karakamsha : Yay olarak Karakamsha haritası çizilir.  
Karakamsha haritasının 11. evi , Terazi ve Saturn Pluto kavuşumu var.  Yücelmiş bir Saturn. Bu evin yöneticisi Venüs ise Karakamsha haritasının 8. evinde. 

Yanisi , bu ruh Yücelmiş Saturn ile sabırlı olmaya ve sabrı öğretmeye gelmiş. Ruhu yaşlı dediğimiz türden bu harita sahibi. Yaşlı ruh ne demek merak edenler tıklasınlar .

İpucu 2 : Doğum haritasında kayıplar yaşanacak alanları ve gizli düşmanları nasıl tespit edebiliriz ?

Arudha Lagna'dan 12. evi yöneten gezegen hayattaki kayıplarından ve gizli düşmanlıkların nereden geleceğini ve kurtulmak için neler yapılması gerektiğini belirler. 

Arudha Lagna 'da ne olaki diyenler tıklasınlar . 

Örneğin Arudha Lagna'nız Balık ise, Balık burcundan sonraki 12. ev, Kova'dır – yani yöneticisi Satürn ve Rahu. Böylece, hayattaki kayıp ve gizli düşmanların üstesinden gelmek için Satürn ve Rahu enerjilerinde ibadet gerekir. 

Böyle olmaz , örnek yapalım. 


Arudha Lagnayı bulmak için yükselen yöneticisi hangi evde bir bulalım hele. Lagna terazi , yöneticisi Venüs 10. evde . Venüsden 10 ev uzağa gidersek ( aynalama metodu ) AL : Koç 

Koç'dan sonraki 12. ev Balık ve orada Ay var. Yani yöneticisi Jupiter. Düşmanlık gerelecek yer, 2. ev , yani para ... Nasıl önlenir , Perşembe reçetesi ile . Nedir bu reçete işi diyenler tıklasınlar . 

İpucu 3 : Hepimiz içimizde olan arzularımızı nasıl tezahür ettirebiliriz bu hayatta ? 

Janma Nakshatra'nızdaki 13. nakshatra - Arzularınızı tezahür ettirmenin sırrı ...

Neden 13. Nakshatra ? 

Janma nakshatra'nızdan sonraki 13. nakshatra, kariyeriniz ve kaderiniz söz konusu olduğunda özel bir önem taşır. Gezegen tarafından temsil edilen ve 13. nakshatrayı yöneten rengin giyilmesi, tüm arzularınızı tezahür ettirmek için gizli bir ipucudur – yani ruhu ve egoyu yöneten Güneş enerjisini atırmanın bir yolu. Çünküsü zodyakın 13. nakshatrası, Güneş Tanrısı'nın en sevdiğim nakshatralarından biri olan Hasta'dır. Hasta Savitur tarafından yönetilir.Unutmayın, Hasta nakshatra'nın gücü “İstediğiniz her şeyi tezahür ettirmek ve sonucu elinize almak ” demektir. 

Gelin örnek yapalım . 


Janmarasi Balık , Revati nakshatra . 

Revati nakshatradan sonraki 13. nakshatrayı bulalım . 


Janmarasiden sonraki 13.. Nakshatra Uttara Phalguni . Nedir bunun özellikleri ? Merak edenler tıklasınlar .

Uttara Phalguni ne demek ? 
Yatak Başı - Himaye Yıldızı

Güvenli hissetme. Kutsal sevgi ve dostluk yeminini sürdürmek

Yanisi kişi arzularına nasıl ulaşabilir, himaye ederek , karşılıksız severek . 

İpucu 4 : Maneviyatımı ne zaman güçlendirebilirim ?

Transit Jüpiter ile Maneviyatı Zamanlama

5. evin Arudhasına olan Jupiter görünümü Mantra Pada olarak adlandırılır ve sizi maneviyata çeker. 

Şu anda Jüpiter, sabit olan bir işaret olan Akrep burcunda, bu yüzden hemen yanındaki olan hariç, tüm değişken burçlara görünüm  yapıyor.  Bu mantığa dayanarak Jüpiter'i Koç, Yengeç ve Oğlak burcu olanlar  , Mantra Pada'nız (5. evin Aruda'sı) bu burçlar içinde ise maneviyatla daha fazla ilgilenebilirsiniz. 

Gelin örnek yapalım . 5. ev : Kova 
Yöneticisi Saturn Terazide .
Terazi Kovadan kaç ev ötede ? 9
Saturnden sonra 9 ev sayarsak : İkizler
A5 : İkizler  ve orada Rahu var . 

Transit Jupiter şu an akrep burcunda , hangi burçlara görünüm yapıyor ? Jupiter görünümleri merak edenler tıklasınlar . 

Jüpiter vedic astrolojisinde kendinden sonraki beşinci  ve dokuzuncu evine görünüm yapar, Batı astrologları buna Jupiter üçgen açı derler. 

Yani şu an itibari ile Akrep burcunda Jupiter , Yay burcuna geçtiğinde 7. ev olan görünüm ile kişi maneviyatını güçlendirecektir. 

İpucu 5 : Hayatta sevmeyeceğim şeyler hangi yaşam alanından gelir ?

D haritalarındaki Lagna Lordu

D haritalarındaki Lagna Lordunu kontrol edin, eğer herhangi bir D haritasında lagna lordu zayıflarsa, hayatınızın o bölgesinde gerçekleşen bir şeyi sevmeyebilirsiniz. Herhangi bir D haritasında yüceltilirse, hayatınızın bu bölümünden çok mutlu ve memnun kalacaksınız. Bu, bölüm çizelgelerini anlama yolundaki ilk adımdır.

Örnek yapalım . 
Lagna Terazi , lagna lordu Venüs , Yengeçte  ve düşman konumda. Hımmm kişi sorunlu ve zor bir hayata sahip olacak. Peki hangi konularda ? Hemen bakın D haritalarına . D1 : Rashi : Venüs zararlı , 10. evde : Kariyerde kadınlardan destek yok
Navamsa'da Venüs başakta , 8. evde , alçalmış. Başkaları ile yapılan ortak işlerde hep kayıp , evliliklerde maddi kayıp 
Trimsamsa : D-30  Venüs başakta , 10. evde , alçalmış. Kayıplar yaşanacak alan:kariyer. 
Drekkana : D-3  haritasında Venüs yengeçte , 6. evde. Kardeşlere hizmet eden karakter.
Dasamsa : D-10 Venüs boğada , 4. evde. Toplum önünde ve kariyerde rahat olacak. 
Dwadasamsa : D-12 , Venüs başakta 7. evde . Aile ve eş seçiminde fikir ayrılıkları 

İpucu 6 : Düşmanlarım kimler ?

Arudha Lagna'dan 6. Ev - Gerçek düşmanlar ve içsel Zayıflıklar

Arudha Lagna'dan sonarki  altıncı ev gerçek düşmanları ve içsel zayıflığımızı gösterir.

Bu evdeki maleik gezegen, ruhsal büyümemizi engeller, ancak maddi başarılar için harikadır. Örnek – buradaki Rahu durumumuzu ve çevremizdeki insanları istediklerimizi elde etmek için manipüle etme kabiliyetimizi göstermektedir. Buraya yerleştirilen Shani– yani Saturn- korku yaratır ve bu korkunun üstesinden gelmek için uğraşırız. Surya- Güneş, değerimizi kanıtlamamız ve şöhret ve diğer maddi refahları elde etmek için çok çalışmamız için bize ilham verir. Mangal- Mars , maddi başarıya ve refaha doğru yolunu bulmak için öfke ve savaş kullanır. 

Maleik gezegenlerin zayıf olması durumunda ise , şeytani eğilimlerden kurtulma ve ruhsal olarak büyümek için bize fırsatlar verilecek.

6. evdeki faydalı gezegenler bize manevi yolda büyümek için neye ihtiyacımız olduğunu gösterecek. Guru – Jupiter bilgi ve bilgelik ihtiyacını gösterir, Shukra – Venüs saflığa ihtiyacımız olduğunu gösterir, Chandra – Ay başkalarına karşı koşulsuz sevgi ve bakım ihtiyacını gösterir, Buddha -Merkür kibir ve şiddetten kaçınmamız gerektiğinden kaçınılması gerektiğini gösterir.

Örnek yapalım Arudha Lagnayı bulalım . 

Lagna : Terazi 
Lagna lordu : Venüs
Lagna lordu 10. evde , yengeçte 
10 ev sayıyoruz yengeçten , koç 
AL : Koç 

AL'den sonraki 6. ev : 12. ev , başak ve bu burçta gezegen yok . Düşmanın kendi bilinçaltın. 

İpucu 7 : Bu dünyaya ne sunabilirsiniz ?

Güneş'ten sonraki 2. Evdeki  Gezegenler - Dünyaya Ne Sunmalısınız?

Veshi Yoga, doğum planınızdaki Güneş'ten  sonraki 2. evde gezegenleriniz olduğunda olurşur. Normalde bu yogada Ay, Rahu ve Ketu'yu dikkate almayız, ancak karmalarımızı ödemek için ne yapmamız gerektiğini anlamak için onları da analiz etmeliyiz.

Hangi gezegen Güneş'ten 2. sıradaysa, o gezegenin konularında dünyaya anlam kazandırmanız gerekir. Aksi takdirde boş yaşamış oluruz, ömür boşa geçmiş olur. Örneğin, eğer Shani – Saturn, Surya-Güneş'den sonraki ikinci evdeki gezegen olursa, dünyaya sıkı çalışma, emek ve sebat sunmalıyız. Eğer Jupiter Güneşden sonraki 2. olursa, eğitim, bilgi ve bilgelik sunmalıyız. Şukra- Venus Güneş’den 2. olursa, dünyaya koşulsuz sevgiyi sunmak zorundayız.

Hadi gelin örnek yapalım

Güneşden sonraki ikinci evde Rahu var , ikizlerde . Anlat , öğret , konuş , bilgiyi dağıt ...

İpucu 8 : Neden sürekli finansal zrorluk çekiyorum ?

5. ve 9. ev lordları refah için son derece önemlidir. 5. ya da 9. evin lordu 6. ya da 12. Evde olur ise ve 2. ya da 7. ev lorduna görünüm yaparsa , kişi finansla ilgili sorunlarla karşılaşabilir.

Eğer 5. Ev lord bu şekilde etkilenmişse, kişi kendi finansal konumunu oluşturma konusunda başkalarından tavsiye almak zorundadır. Eğer 9. lord bu durumda ise , kişi  başkalarından tavsiye almaktansa, kendi kendine duruma hakim olmalıdır. 

Eğer böylesine bir görünümden etkilenmiş iseniz, işte size çözüm : Sizden daha az şanslı olan kişilere destek ve yardım yapmaktır. Her zaman bu durum parasal yardım olmak zorunda değildir, zamanınızı, enerjinizi ve yeteneklerinizi de bağışlayabilirsiniz. Sevginize bağışlayabilirsiniz. 

Hadi örnek yapalım.


5. ev lordu : Saturn , 1. evde , 3. ve 11. eve görünüm yapıyor. 
9. ev lordu : Merkür , 7. evde , 1. evdeki Saturne görünüm yapıyor. 

9. ve 5. ev lordları karşılıklı birbirine görünüm aptığından , harita sahibinin sürekli finansal zorluk çekme riski yoktur. 

İpucu 9 : Bana finansal refah getirecek olan insanlar kimlerdir ?

Ay'dan sonraki 10. Ev ya da o evin efendisi yaşamlarımızda maddi refah getirecek insanları  gösterir. 

Mesela Ay Koç burcundaysa, Koçdan sonraki 10. ev Oğlak burcudur ve Oğlak burcunda Mars varsa haritasında Mars Atma Karaka, Ay burcu yöneticisi Mars, Yükselen efendisi Mars, Yoga Karaka Mars, Nakshatra efendisi Mars olan kişiler sizin için finansal refah sağlayıcılardır. Özellikle ortak iş kuracaklar dikkat etmeli…

Örnek yapalım. Ay balıkta , aydan sonraki 10. ev Yay ve Ketu orada. Nakshatra efendisi Ketu olanlardan finansal destek gelir. 

İpucu 10 : Beni koruyup kollayacak olan insanlar kimler ?

Navamsha (D9) haritasındaki Chandra – Ay ile birleşim yapan ve Ay’a iyi görünümler yapan  gezegenler kaderimizde ve servetimizde büyük iyicil etkiye sahiptir. Navamsa haritasındaki Chandra'nın – Ayın bulunduğu burcu yöneten gezegen seni koruyup kollayan gezegendir. Bu gezegenin  Rashi (D1) haritanızdaki yerleşimini incemeniz gerekir.

Gelin örnek yapalım . Navamsada Ay oğlakta , oğlak burcunu yöneten gezegen Saturn seni koruyup kollayan gezegendir ve Rashide saturnun yücelmiş olması bu durumu daha da destekliyor. 

Eh işte bu kadarcık kuzular. 

Şimdilik benden bu kadar 
Takipte kalın 

Yıldızlara Fısıldayan Kadın 
Gülşen KayıkcıHadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: