05 January 2021

2021 Yılının Fragmanı ... Gökyüzünde Gerilim , Aksiyon ve Macera Başrollerde ...

Hepimiz zor zamanlar yaşadık. 2020 bizi çok değiştirecek demiş idik , öyle de oldu . İçimizde bir ümit , ya peki 2021 nasıl geçecek ? Herkesin aklında deli sorular , umitler , kaygılar … Geçen yıl kafa karışıklığı, sorular ve acıyla doluydu ve bu yıl 2021'de hepimizin aradığı cevapları bulmasını ve aydınlanmayla iyileşmesini istiyorum.
Değişimin doğanın evrensel yasası , değişmeyen tek şey değişmek… 2020 yılı bizi 2021 yılına bırakırken , bizler yine değişeceğiz…
2021 yılı astrolojik görünümleri ileride güzel zamanlar vaat ederken, kontrolümüz altında olmayan şeyler de var ve bu kontrol edilemeyen şeyler konuda biraz daha daha bilinçli olmamız gerekebilir. Ne gibi diyenler okumaya devam …
Bu yıl, koronavirüs aşısının çıkacağına ve bu yıkıcı virüsü iyileştirmenin devasını bulacağımıza inanıyorum.
Sideral zodyağa göre Oğlak burcunda Şubat ayında 5 gezegenin birlikteliğine şahit olacağız : Pluto, Saturn, Jupiter, Venus, Merkür ve Güneş.
Ocak'tan Nisan'a kadar, tarihte kayda değer bir karmik ve dramatik zamana işaret etmiş ve 2021’de de bu görevini yerine getirecek olan Kala Sarpa yoga yaşanacak. Kala Sarpa, tüm gezegenlerin Rahu (Kuzey Düğümü) ve Ketu'nun (Güney Düğümü) bir tarafında olduğu zamandır, düğümlerin karmik ekseninde bir tuzak olduğunu gösterir. Nisan ayına son bulan Kala Sarpa, Aralık 2021'de yeniden yürürlüğe girecek. Bu görünüm nedeni ile dünya çapında korku ve şiddete neden olan öngörülemeyen , kontol çıkmış isyanlar yaşanacak. Kadim döngüsel yasalara göre, yıkım süreci iyileşme sürecinden önce gelir. Var olan bozuk düzen yıkılmalıdır ki , yeni düzen inşa edilebilsin.
Şubat ayı Rahu ve Jüpiter'in sideral zodyağa göre Boğa ve Oğlak burçlarında birbirlerini üçgen açı yapmaları nedeniyle bir dönüm noktası olacak. Jüpiter ve Rahu'nun karşılıklı olarak birbirlerine baktıkları tam zaman 25-26 Şubattır. Bu tarihte borsa yukarı doğru büyük bir dalgalanma yapacak. 30 Ocak - 21 Şubat arasında gerileyen Merkür, aksiliklere neden olacak ancak düz harekete geçtiğinde gecikmeler bitecek ve aşı dünyaya umut verecek.
Mart'tan Nisan'a kadar dünyadaki sosyal iklimi değiştiren büyük bir olay daha var. 26 Mart’da Mars, şiddeti eğilimi olan Rahu ile tam olarak kavuşacak. Bu durumda iş savaşlar dünya gündemine oturabilir.
5 Nisan’da Jüpiter, Satürn'ü Oğlak'ta yalnız bırakarak Sideral zodyağa göre Kova burcuna girecek. Bu zaman diliminde aşının an etkileri var mıdır yok mudur tartışmaları gündemi oluşturacak.
Ay tutulmasının 26 Mayıs'ta gerçekleşmesi ve Merkür'ün 29 Mayıs'ta gerilemesiyle Mayıs ayı tutulma mevsimini başlatıyor. Ardra Nakshatra’da  İkizler'de bulunan Mars, güvenliğe yönelik tehditlere neden olurken, aynı zamanda 8. Görünümü ile Satürn'e 8 açı yapıyor ve toplumda, ekonomide ve borsada sorunlara neden oluyor. Tutulma mevsimi boyunca, depremler yaygınlaşır.
Haziran ayı ise 10 Haziran'da 25 derece Sideral Boğa’da  Güneş tutulmasıyla birlikte büyük bir dönüm noktası zamanı olacak. Sideral zodyaktaki yengeç burcunda zayıflamış olan Mars, hem Satürn hem de Jüpiter'e karşıt açı yaparken, bu, dünya çapında büyük saldırıların yaşanma olasılığını göstermektedir.  
Temmuz ayında da Mars- Saturn karşıtlığı devam edecek.
Ağustos ayına geldiğimizde Pluto 0 derece Oğlak burcunun ana ekseninde gerilediğinden, Ağustos ayı daha fazla istikrarsızlık getiriyor. Mars, 2 Eylül'e kadar Neptün'e karşı çıkacak ve bu durum, muhtemelen yakıt ve enerji fiyatlarının ekonomiye olumsuz yansımalarla birlikte artmasına neden olacak. Aslan burcundaki Mars, mahsullerin ve ürün fiyatlarının artmasına neden olacak olan sıcak ve kurak bir yaz olacağını bizlere bildiriyor.
14 Eylül - 20 Kasım, Jüpiter sideral zodyağa göre Oğlak burcuna geri dönecek ve kendi burcundaki güçlü bir Satürn 2020'yi etkileyen geçmiş dertlerin çoğuna bir deva olabilir.
Ekim, Mars'ın Uranüs etkileşimi nedeniyle huzursuzluk getiriyor.
Kasım ayındaki Yeni Ay, Uranüs'e karşıt açıda olacak. Bu yeni ay, Sidereal Terazi'de Mars'la birlikte. Bu görünüm dünyada iç ve dış savaşın zamanı olabilir. 17 Kasım’da Mars Uranüs karşıt açısı üzüntü ve kargaşaya neden olurken, 19 Kasım’da, başka bir dalgalı tutulma mevsimini beraberinde getiren bir ay tutulması yaşanacak. Ketu Güneş'in üzerinden geçerken hüzün dünyayı sarar. Liderlerin bazılarının kayıp haberlerini alabiliriz. 
Aralık ayında Jyesta Nakshatra’daki Sideral  Akrep burcundaki güneş tutulması 4 Aralık'ta gerçekleşecek. 5 Aralık'ta , tutulmayı  takip eden gün, Mars  olayları yoğunlaştırarak bir şekilde Akrep'e girecek. Mars, savaşın yıldızı olan sabit yıldız Antares ile birleşimi olası bir saldırıya işaret ederken Akrep burcunun 18 derecesinden – yani  tutulma derecesinden geçeceği için, yılbaşı gecesi şiddetli olaylarda aşırılıklar yaşanabilir. Jyeshta'daki tutulma, su yüzüne çıkacak derin kızgınlıkları ve kıskançlıkları gösterir.
Dünya nasıl bir 2021 yılına hazırlanıyorun fragmanını sizlerle paylaşmaya çalıştım.
Bireysel olarak, 2021 yılı bu kadar çok sıkıntıdan sonra, kendi gerçekliğimizi daha derin bir şekilde anladığımız ve fark ettiğimiz ve iyileşmeye odaklandığımız yıl olacak. Astrolojik döngülerle öngörülen zorlu zamanlar, her şeyden önce bu dünyanın geçici olacağını bizlere tekrar hatırlatacak ve tekamül etmemiz için fırsatlar yaratacaklar. Bizler insani deneyimler yaşayan ruhani varlıklarız, gelipte gideceğimiz yer kara toprak…
Astrolojik tahminler bizi hazırlamak içindir, böylece kitle bilincinin üzerine çıkabiliriz. Eğer sizde kendinize ait kişisel analizler yaptırarak , bu yıla hazırlanmak istiyor iseniz , ben burdayım …

Yıldızlara Fısıldayan Kadın
Gülşen Kayıkcı


Hadi Paylaş

Kimin Kaleminden:

UYARI:Gulsen Kayikci içeriğinin ticari amaçlarla yetkisiz kullanımı veya çoğaltılması kesinlikle yasaktır. İzinsiz paylaşım ve çoğaltım işlemleri telif hakkı ihlali nedeni ile yasal işleme tabi tutulacaktır . Ancak, sosyal medya veya başka paylaşım platformlarında kaynak bağlantısı ile paylaşılabilir.

0 facebook-blogger: